HTC ma kłopoty i zwalnia pracowników

Walcząca o przetrwanie firma HTC zapowiada, że zamierza jeszcze w tym roku zmniejszyć zatrudnienie o 15%, chcąc w ten sposób obniżyć koszty wytwarzania produkowanych przez siebie urządzeń oraz rewitalizować przynoszący jej coraz mniej zysków biznes smartfonowy.

Tajwańska firma zapowiedziała cięcia w zatrudnieniu po tym, gdy ujawniła iż odnotowała w drugim kwartale tego roku straty sięgające 257 mln USD. Na razie nie wiadomo, ilu dokładnie pracowników straci pracę, ale biorąc pod uwagę, że korporacja zatrudniała pod koniec marca tego roku 15 685 osób, może to być ok. 2300 osób.

HTC jednocześnie restrukturyzuje się i zamierza powołać do życia trzy nowe oddziały, który zajmą się odpowiednio takimi produktami, jak tanie smartfony, urządzenia wspierające wirtualną rzeczywistość oraz podręczny, ułatwiający życie drobny sprzęt sieciowy. Korporacja ocenia, że restrukturyzacja pozwoli jej zmniejszyć koszty operacyjne o ok. 35%.

Zobacz również:

HTC ma kłopoty i zwalnia pracowników

Smartfon HTC One

HTC – niegdyś liczący się na rynku producent smartfonów - przeżywa ostatnio poważne kłopoty finansowe. Są one związane między innymi z tym, że jej flagowy produkt – czyli smartfon HTC One - nie spełnił pokładanych w nim nadziei i cieszy się dość umiarkowanym, żeby nie powiedzieć słabym, powodzeniem. Drugim powodem są chińskie firmy produkujące tanie smartfony, które odebrały korporacji sporą część rynku.

HTC ma kłopoty i zwalnia pracowników

HTC Vive

Ostatnio HTC postawił na gogle wykorzystujące technologie wirtualnej rzeczywistości i zapowiada, że jeszcze w tym roku w jego ofercie pojawi się urządzenie tego typu noszące nazwę Vive. Korporacja chce też produkować urządzenia typu “wearable”, które można nosić na sobie.


TOP 200