HTC Vive wprowadza na rynek okulary VR dedykowane dla przedsiębiorstw

Firma poszerza ofertę o okulary VR (czyli wspierające wirtualną rzeczywistość) przeznaczone dla biznesu. Produkt nosi nazwę VIVE Flow Business Edition i wspiera szereg funkcji przydatnych przy pracy zdalnej, które znajdują zastosowanie w takich branżach jak edukacja, służba zdrowia oraz rozrywka.

Grafika: Vive

Minimalne wymagania niezbędne do używania okularów, to Android 6.0 (oraz nowsze wersje systemu) i HDCP 2.2. Produkt będzie dostępny z bezpłatną 30-dniową wersją próbną aplikacji obsługujących pracę hybrydową VIVE Sync.

VIVE zapowiada też nowy, opcjonalny kontroler, który zastąpi sterowanie smartfonem, jak również oprogramowanie biznesowe rozwijające możliwości VIVE Flow. Okulary oferują poczucie fizycznej obecności w obsługiwanych zdarzeniach i głęboką imersję, ograniczając jednocześnie możliwość rozproszenia uwagi na spotkaniach i szkoleniach.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie

Pozwalają też na współpracę z wykorzystaniem dodatkowych treści (takich jak filmy, zdjęcia, prezentacje, modele 3D, czy elementy pakietu MS Office), a oprogramowanie VIVE Sync umożliwia połączenie w trybie VR za pomocą okularów i gogli, wspierając również tryb przeglądania w wykorzystaniem telefonu lub laptopa. Ułatwienie w obsłudze okularów stanowi opcjonalny kontroler 3Dof. Będzie on szczególnie przydatny przy dużej rotacji użytkowników oraz dla osób pierwszy raz korzystających z VR.

Okulary ważą 189 gramów i posiadają soczewki z regulacją dioptrii dla każdego oka. Towarzyszy im nakładka twarzowa wykonana z lekkiego i oddychającego materiału. System montażu za pomocą magnesu ułatwia jej wymianę. Okulary mogą też pełnić rolę prywatnego ekranu o kinowych rozmiarach, gdy przesyłany jest na nie obraz z telefonu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200