HSPA+ w sieci komórkowej Plus

Polkomtel, operator sieci telefonii komórkowej Plus, wprowadził komercyjnie technologię HSPA+. Tym samym mobilny, bezprzewodowy dostęp do Internetu w ramach usługi iPlus przyspiesza z 7 do 21,6 megabitów na sekundę (teoretyczna, maksymalna przepustowość łącza).

iPlus USB Huawei E1820 HSPA plus

Usługa iPlus realizowana w technologii HSPA+ dostępna jest na terenie jedenastu ośrodków miejskich w Polsce. Oprócz Wrocławia (gdzie w pierwszym półroczu 2009 r. uruchomiono testy systemu) są to: Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Trójmiasto i Warszawa.

Polkomtel zapewnia, że zasięg technologii HSPA+ będzie "dynamicznie rozwijany".

Z dniem 1 grudnia br. w salonach Plusa znajdzie się modem bezprzewodowy ze wsparciem szybszej technologii przesyłania danych - iPlus USB Huawei E1820 HSPA+. Przy zawarciu z operatorem umowy na 24 miesiące do modemu dodawana jest pełna, dwuletnia licencja na program antywirusowy Kaspersky Internet Security 2010 w promocyjnej cenie 1,22 zł.

Zobacz również:

  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

Cena modemu różnić się będzie w zależności od wybranego planu taryfowego na usługę iPlus. Nabywca pakietu "iPlus prywatnie 75" zapłaci zań 199 zł, zaś chętni do skorzystania z taryf "iPlus prywatnie 110" i "iPlus prywatnie 160" - złotówkę (cennik dla klientów indywidualnych).

Jeśli chodzi o ofertę dla biznesu, to koszt nabycia modemu w ramach abinamentu iPlus firmowo 59 wynosi 159, zaś w taryfach firmowo 89 i 129 - 0,82 zł (ceny bez VAT).

Więcej informacji: Plus

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200