HSDPA w Czechach

Praski Eurotel, będący jednym z większych operatorów sieci komórkowych w Czechach zaczął udostępniać usługi w technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). Nowe rozwiązanie dostarczone zostało przez Nokię.

Z usług operatora Eurotel, kapitałowo związanego z Telefonicą i O2, korzysta w Czechach ponad 4,6 mln klientów. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, wprowadzenie technologii HSDPA pozwoli zmniejszyć koszty operacyjne firmy przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności sieci i poszerzeniu dostępnej dla użytkowników oferty.

Dostawcą i integratorem nowego rozwiązania w Eurotelu jest Nokia (wypełnienie założeń umowy zawartej we wrześniu 2005 r.). Technologię HSDPA dostarczono w formie aktualizacji oprogramowania działającej już sieci WCDMA fińskiego producenta. Według wstępnych prognoz uzyskiwane przepływności będą oscylowały wokół 1-2 Mb/s (średnio).

Czeskie wdrożenie jest efektem realizacji jednego z 20 podpisanych przez Nokię kontraktów na dostawę rozwiązań HSDPA na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200