HSBC Bank Polska i Microsoft będą wspierać rozwój polskich firm technologicznych

Przedstawiciele obu firm poinformowali o rozpoczęciu współpracy mającej na celu wspieranie rozwoju firm technologicznych debiutujących na polskim rynku w ramach programu BizSpark. Do tej pory w Polsce z programu skorzystało już 300 rozpoczynających działalność spółek technologicznych. HSBC to pierwszy działający na polskim rynku bank uczestniczący w projekcie BizSpark.

Inicjatywa BizSpark ma na celu wspieranie rozwoju małych, debiutujących na rynku firm technologicznych m.in. przez ułatwienie im dostępu do narzędzi programistycznych, sprzętu i usług dodatkowych. Polskie firmy mogą uczestniczyć w programie BizSpark od ubiegłego roku. W ramach zawartego porozumienia, począwszy od jesieni HSBC, zaoferuje polskim start-upom dedykowany pakiet usług bankowych Business Direct. "Oferta Business Direct została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić mikroprzedsiębiorstwom korzystanie z usług bankowych w sposób prosty, szybki i tani. Pozwala na bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta firmowego, wypłaty z bankomatów czy przelewy" - zapewnia Paweł Kusiak, dyrektor zarządzający pionem bankowości komercyjnej w polskim oddziale HSBC.

Polska jest kolejnym krajem objętym współpracą Microsoftu i HSBC. W ramach projektu BizSpark HSBC współfinansuje rozwój nowych firm w Wielkiej Brytanii, Francji, Indiach, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Malcie.

Czytaj też:

SAP współpracuje z LinkedIn

Rusza rejestracja do konkursu Imagine Cup 2010

Startup Challenge: szansa dla startupów z północno-zachodniej Polski

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200