HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Na trwającej w USA konferencji „HPE Discover – From Edge to Cloud” wśród szeregu nowości znalazł się nowy, superwydajny serwer HPE ProLiant RL300 Gen11 z pierwszym na świecie procesorem zaprojektowanym do pracy w chmurze.

HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Neil McDonald, HPE oraz Renée James, Ampere podczas prezentacji serwera w Las Vegas. Foto: Anna Ładan, Computerworld

Podczas HPE Discovery 2022 w Las Vegas, pierwszej od 3 lat stacjonarnie i największej branżowej konferencji (dość powiedzieć, że zgromadziła ponad 10 tys. uczestników z 37 krajów) HPE pokazało, nad czym jego zespoły pracowały przez ostatnie 3 lata. Firma przywiązuje ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju. Priorytetem stały się rozwiązania przyjazne dla klimatu, wśród ich skutków ubocznych są oszczędność czasu, siły roboczej i pieniędzy klientów.

Jako pierwszy dostawca serwerów klasy tier-one HPE wprowadził na rynek komputery ze zoptymalizowanym silnikiem cloud-native dla dostawców usług i przedsiębiorstw stawiających na cyfryzację. HPE nie ukrywa, że chciałoby przekonać jak największą liczbę organizacji do zalet chmury.

Zobacz również:

  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • Ten procesor Ampere ma 192 rdzenie
HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Podczas specjalnej godzinnej prezentacji Neil McDonal, EVP &GM Compute HPE oraz Renée James, założycielka oraz CEO AMpere zaprezentowali efekt współpracy obu firm – zaprojektowany dla pracy w środowiskach chmurowych serwer HPE ProLiant RL300 Gen11 z procesorem stworzonym przez Ampere, który według twórców oznacza następną generację obliczeń o wysokiej gęstości rdzeni, wydajności energetycznej i wydajności pracy. To pierwszy na świecie procesor działający w chmurze. Największa na świecie liczba rdzeni (128 rdzeni, 1 gniazdo) zapewnia wydajność i energooszczędność. Oznacza to też prowadzenie w zakreise wydajności w obciążeniach roboczych w chmurze (obsługa serwerów www, buforowania w pamięci, kodowanie multimediów, bazy danych). Przy tym wszystkim procesor jest bardzo wydajny i oszczędny energetycznie, HPE stawia sobie bowiem bardzo ambitne cele w zakresie sustainability i ograniczania śladu węglowego. Firma sama skróciła sobie czas do stania się zeroemisyjną o 10 lat – do 2030 r. M.in. tym przekonuje partnerów do zrezygnowania z energochłonnych środowisk on premise na rzecz swoich rozwiązań chmurowych, przyjaznych dla środowiska naturalnego i finansów klientów.

Serwerem ProLiant RL300 Gen11 można zarządzać przez HPE iLO (dla „tradycyjnego” zarządzania serwerem) lub OPENBMC (dla środowisk open-source).

Produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży w 3 kw. br. Nie ujawniono jeszcze jego ceny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200