HPE zaprezentowało nowe usługi w GreenLake dla aplikacji, analityki i deweloperów

HPE rozszerza swoją ofertę ekosystemu partnerskiego w zakresie HPE GreenLake Marketplace for DevOps, AI/ML, analityki, ochrony danych, bezpieczeństwa i innych.

Markus Spiske/ Pexels

Hewlett Packard Enterprise wprowadziło do platformy edge-to-cloud HPE GreenLake szereg nowych usług dla aplikacji, analityki i deweloperów, które umożliwiają organizacjom modernizację przetwarzania zadań produkcyjnych w środowiskach chmury hybrydowej w oparciu o dane („data-first”). Wśród udogodnień znalazły się:

• HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise posiada teraz rozszerzone opcje wdrażania kontenerów dla Kubernetes dzięki usłudze Amazon Elastic Kubernetes Service Anywhere (Amazon EKS) oraz narzędzia dla rozwiązań infrastructure-as-code i natywnych dla chmury, co pozwoli na lepsze wsparcie zadań DevOps u klientów oraz na ciągłą integrację i wdrażanie środowisk (CI/CD).

• HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise oferuje obecnie sześć instancji, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych zadań, służących do zastosowań ogólnych, obliczeniowych i pamięci masowej. Działa w modelu pay-as-you-go.

Zobacz również:

  • Żabka wybrała platformę HPE GreenLake
  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI

• Ekosystemy partnerskie obejmują obecnie również HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform oraz niedawno wprowadzone rozwiązanie HPE GreenLake for VMware.

• Ulepszona analityka zapewnia lepszą analizę wykorzystania i kosztów aplikacji u trzech hiperskalowych dostawców chmury publicznej.

• HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics są teraz dostępne w ramach nowego programu wczesnego dostępu HPE Ezmeral.

Ponadto HPE rozbudowało swój ekosystem partnerski w zakresie HPE GreenLake Marketplace for DevOps, AI/ML, analityki, ochrony danych, bezpieczeństwa i innych. Uruchomiono platformę HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform oraz zapowiedziano nową platformę HPE GreenLake for VMware.

HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform to wynik zapowiedzi wspólnych prac rozwojowych, ogłoszonej na początku bieżącego roku podczas Discover 2022. Celem tych prac jest dostarczenie nowych usług dla HPE GreenLake z rozwiązaniami open source Red Hat. Połączenie HPE GreenLake z Red Hat OpenShift zapewnia klientom spójną, solidną podstawę do tworzenia aplikacji i innowacji w chmurze hybrydowej. Pomaga to zmniejszyć koszty i złożoność, a jednocześnie zwiększa stabilność i wydajność w wielu środowiskach IT. HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform pozwala na samodzielne zarządzanie kontenerami w środowiskach brzegowych, w centrach danych i w chmurze hybrydowej.

Zapowiedziane w listopadzie 2022 roku HPE GreenLake for VMware połączy HPE GreenLake i VMware Cloud oferując w pełni zintegrowane rozwiązanie w ramach prostego modelu użytkowania w chmurze hybrydowej na zasadzie pay-as-you-go. VMware Cloud zostanie w pełni zintegrowany z portfolio HPE GreenLake, w tym HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise.

Program wczesnego dostępu do HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics

Podczas Discover Frankfurt HPE zainaugurowało program wczesnego dostępu do HPE GreenLake for Data Fabric i HPE Ezmeral Unified Analytics. Teraz programiści mogą wypróbować architekturę data fabric i rozwiązania analityczne jeszcze przed ich premierą, testując nowe funkcje i zdolności pozwalające na rozwiązywanie wyzwań danowych i analitycznych.

HPE GreenLake for Data Fabric to nowoczesna analityka i zarządzanie danymi, pozwalające na ujednolicenie różnych typów danych: w lokalnej infrastrukturze, w różnych chmurach i na brzegu sieci, co zapewnia bezproblemowy dostęp do zaufanego źródła danych. HPE Ezmeral Unified Analytics to chmurowe rozwiązanie wspierające narzędzia open source, mające zastosowanie w całym cyklu życia projektów z zakresu inżynierii danych, analityki i data science.

Fundamentem system jest platforma HPE GreenLake edge-to-cloud, która zapewnia klientom i partnerom ujednolicone doświadczenie hybrydowe i łatwy dostęp do usług chmurowych. Obecnie HPE GreenLake obsługuje ponad 65 000 klientów, działa na ponad dwóch milionach podłączonych urządzeń i zarządza ponad eksabajtem danych klientów na całym świecie.

W marcu 2022 HPE zaprezentowało uproszczony widok i dostęp do wszystkich usług w chmurze, w tym funkcjonalności na brzegu sieci. Zapowiedziano również konwergencję platformy HPE GreenLake z Aruba Central. Podczas HPE Discover w czerwcu 2022 roku firma ogłosiła wprowadzenie kolejnych udoskonaleń obejmujących m.in. zwiększone bezpieczeństwo, nowy portal i narzędzia dla developerów oraz głębsze możliwości zarządzania zasobami i obciążeniami na dużą skalę.

HPE GreenLake for Red Hat OpenShift Container Platform będzie dostępna w pierwszym kwartale nowego roku kalendarzowego.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise jest obecnie dostępny w 52 krajach. Partnerzy mają możliwość sprzedawania go poprzez program HPE GreenLake for Partners.

Źródło: HPE

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200