HPE wychodzi z nową inicjatywą w obszarze pamięci masowych

Firma Hewlett Packard Enterprise zapowiedziała w tym tygodniu, że uruchomi wkrótce nowy program, w ramach którego będzie dzierżawić użytkownikom za pośrednictwem usługi GreenLake pamięci masowe i obsługujące je narzędzia. Wysokość pobieranych opłat będzie zależeć od ich bieżącego wykorzystania.

Nowa oferta wykorzystuje systemy pamięci masowej HPE Alletra Storage MP i obsługujący je kontroler, można na nich przechowywać dane majce postać plików albo bloków. Przechowywanie danych mających postać plików będzie oferować usługa HPE GreenLake for File Storage, oferująca przepustowość liczoną w setki gigabajtów na sekundę, a na poziomi bloków usługa HPE GreenLake for Block Storage, oferującą 100% gwarancję dostępności danych.

HPE twierdzi, że jest to jej zupełnie nowa wizja w obszarze pamięci masowych bazując na chmurze hybrydowej, zaprojektowana z myślą o klientach, którzy rozpoczynają modernizację swoich systemów pamięci masowej i chcą to robić na bazie jednej ujednoliconej platformy.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci
  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Usługa HPE GreenLake for File Storage została zaprojektowana z myślą o natywnych aplikacjach NFS funkcjonujących w chmurze, który wykorzystują sztuczną inteligencję oraz system operacyjny firmy Vast Data. Z kolei usługa HPE GreenLake dla Block Storage bazuje na architekturze Alletra Storage MP, która pozwala elastycznie skalować pamięć i realizuje to zdanie automatycznie. Architektura HPE Alletra Storage MP wykorzystuje panel sterowania Cloud Control, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem konsoli lub urządzenia zdalnego, takiego jak tablet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200