HPE w drodze do neutralności klimatycznej

Firma Hewlett Packard Enterprise opublikowała siódmy raport Living Progress, określający globalne podejście firmy do zrównoważonego rozwoju. Wynika z niego, że firma się zeroemisyjną w całym łańcuchu wartości już w 2040 r., czyli o 10 lat szybciej niż zakładała we wcześniejszej strategii.

fot. Pixabay

W dokumencie Living Progress Report za 2021 rok, HPE wskazuje na swoje stałe zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonego świata poprzez przyspieszenie osiągnięcia neutralności węglowej, opracowywanie rozwiązań IT wspierających gospodarkę niskoemisyjną, inwestowanie w pracowników oraz prowadzenie działalności z naciskiem na najwyższe standardy etyczne.

„Nie tylko pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów ESG, ale również angażujemy się w tworzenie bardziej zrównoważonych technologii, tym samym motywując całą branże” - mówi Antonio Neri, prezes i CEO HPE.

Zobacz również:

  • Transakcja przejęcia firmy Juniper przez HPE pod lupą kolejnego organu regulacyjnego
  • Powstał prototyp energooszczędnego chipa wzorowanego na mózgu
  • Jakie dane zbierać do raportowania ESG?

Najnowszy raport globalny potwierdza, że HPE stanie się firmą zeroemisyjną w całym łańcuchu wartości już w 2040 r., wyprzedzając wcześniej wytyczoną datę o 10 lat. Firma dołączyła do inicjatywy Science Based Targets (SBTi) i podpisała zobowiązanie „Business Ambition for 1,5°C”, które jest jednym z najambitniejszych celów Porozumienia Paryskiego, gdyż dąży do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. HPE zadeklarowało również gotowość do redukcji emisji w ramach swojej działalności operacyjnej o 70 proc. do 2030 r. w porównaniu do poziomu z 2020 roku. Firma już zredukowała ok. 62 proc. swoich emisji w ciągu ostatnich pięciu lat. Do 2040 roku firma planuje zmniejszyć swój globalny ślad węglowy o 90 proc.

Umożliwienie dostarczenia wszystkich usług HPE w modelu usługowym jest odpowiedzią HPE na zapotrzebowanie rynkowe, gdyż coraz więcej organizacji potrzebuje wsparcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki platformie HPE GreenLake Edge-to-Cloud organizacje mogą dopasować zasoby IT do swoich potrzeb, jednocześnie unikając nadmiernej alokacji. Firmy zmieniające tradycyjne modele typu CapEx na HPE GreenLake, mogą też zredukować o ponad 30 proc. koszty energii oraz utrzymania technologii. Oprócz wsparcia organizacji w ich transformacji cyfrowej, HPE prowadzi centra odzysku sprzętu IT. Centra HPE przetworzyły oraz wprowadzają do ponownego wykorzystania 85 proc. z trzech milionów jednostek technologii.

Zastosowanie modelu biznesowego as a service jest obecnie jedną z najbardziej istotnych i korzystnych zmian, jakie firmy mogą wprowadzić, żeby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200