HPE rozwija europejskie centrum R&D

Hewlett Packard Enterprise ogłosiło utworzenie ponad 150 nowych miejsc pracy w swoim Globalnym Centrum Doskonałości dla platformy edge-to-cloud HPE GreenLake zlokalizowanym w Galway w Irlandii. Nowe centrum będzie skupiać się na obszarach takich jak rozwiązania cloud native, DevSecOps, badania nad sztuczną inteligencją i cyberbezpieczeństwem, a także zarządzanie produktami i programami.

fot. Pixabay

Centrum HPE jest kluczowe dla rozwoju platformy HPE GreenLake, głównego elementu świadczenia usług i rozwiązań. Zatrudnieni programiści i specjaliści od działalności badawczo-rozwojowej będą wspierać klientów i partnerów firmy za pomocą zintegrowanej platformy obsługi klienta i portfolio różnego rodzaju rozwiązań zgrupowanych pod jedną marką. HPE GreenLake obsługuje 27 000 klientów, działa na ponad 3,4 mln podłączonych urządzeń i zarządza 20 eksabajtami danych klientów na całym świecie.

„Nowe Globalne Centrum Doskonałości w Europie pomoże naszej firmie realizować jej wizję i kształtować przyszłe doświadczenie użytkownika na platformie HPE GreenLake” - powiedziała Fidelma Russo, wiceprezes i CTO w Hewlett Packard Enterprise. „Projektowanie rozwiązań technologicznych i tworzenie innowacyjnych aplikacji jest częścią naszego dziedzictwa i esencją tego, czym zajmuje się HPE”.

Zobacz również:

  • HPE i NVIDIA łączą siły w pracy nad rozwiązaniem genAI
  • Dla bezpieczeństwa warto inwestować w chmurę hybrydową

Inwestycja w Galway to będzie obsługiwać takie obszary jak usługi cyfrowe, usługi chmurowe, rozwiązania HPE GreenLake oraz cyberbezpieczeństwo, usługi HPE Financial Services czy rozwiązania HPE Aruba Networking. Zaawansowany europejski ekosystem technologiczny i dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów sprawiają, że jest to idealna lokalizacja dla prac badawczo-rozwojowych. Rekrutacja obejmie różnego rodzaju stanowiska, m.in. architektów systemów, inżynierów oprogramowania, menedżerów produktów, kierowników projektów, badaczy, specjalistów od UX, specjalistów ds. bezpieczeństwa, testerów, analityków danych i specjalistów ds. sztucznej inteligencji. Tworzony zespół będzie odgrywał kluczową rolę w nowo utworzonej jednostce biznesowej Hybrid Cloud, która rozpocznie działalność 1 listopada 2023 r. pod kierownictwem Fidelmy Russo, CTO w HPE. Jednostka biznesowa Hybrid Cloud przyspieszy realizację strategii firmy HPE w zakresie chmury hybrydowej. Celem jest oferowanie wspólnego portfela rozwiązań dla platformy HPE GreenLake w takich obszarach jak pamięć masowa, oprogramowanie, dane i usługi chmurowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200