HPE i SAP opracują nową usługę, które zintegruje ich rozwiązania

HPE i SAP ogłosiły wczoraj iż nawiązują współpracę, której celem jest opracowanie chmurowego rozwiązania SAP HANA Enterprise Cloud obsługującego i wspierającego usługę HPE GreenLake.

HPE

Nowy produkt ma być w pełni zarządzalną usługą świadczoną przez wybrane przez użytkownika centrum danych lub przez konkretny obiekt kolokacyjny. Użytkownik będzie mógł w takiej konfiguracji przechowywać całe środowisko SAP i dane u siebie na miejscu, korzystając jednocześnie z chmury i z elastycznego modelu subskrypcji jako usługi.

Współpraca obu firm została ogłoszona w momencie, gdy SAP zachęca usilnie klientów do przechodzenia na platformę SAP S/4HANA. HPE dostarczy w ramach współpracy całą infrastrukturę (w tym rozwiązania sieciowe i pamięci masowe) i będzie nią zarządzać, dbając o to aby była ona zgodna z całym oprogramowaniem SAP.

Zobacz również:

SAP natomiast dostarczy wiedzę w zakresie obsługi złożonych środowisk chmury prywatnej, realizowanej za pomocą oprogramowania SAP HANA.

Komentując zawarcie umowy firma SAP poinformowała, że wybrała HPE ze względu na globalny zasięg tej korporacji i jej ugruntowaną markę na rynku chmurowych rozwiązań IT. Z kolei dyrektor generalny HPE (Antonio Neri) powiedział, że korporacja chce w ten sposób utrwalić swój wizurenek jako podmiot, który jest w stanie oferować swoje usługi od krawędzi systemu IT do chmury.


TOP 200