HPE i NVIDIA łączą siły w pracy nad rozwiązaniem genAI

HPE we współpracy z NVIDIA rozszerza swoją ofertę natywnych rozwiązań AI, umożliwiają szybsze trenowanie, dostrajanie i wnioskowanie za pomocą modeli sztucznej inteligencji.

Fot. Negative Space/Pexels

Hewlett Packard Enterprise ogłosił rozszerzenie swojej współpracy strategicznej z firmą NVIDIA w celu opracowania rozwiązania obliczeniowego klasy korporacyjnej do zastosowań w obszarze generatywnej sztucznej inteligencji (genAI). To wspólnie opracowane i wstępnie skonfigurowane narzędzie do strojenia i wnioskowania za pomocą AI pozwala korporacjom dowolnej wielkości na szybką personalizację modeli bazowych za pomocą danych prywatnych oraz na wdrażanie aplikacji produkcyjnych w dowolnym miejscu, od brzegu sieci po chmurę. Oferta ta oznacza prostsze opracowywanie i implementację infrastruktury genAI - pozwala na zastosowanie narzędzia full-stack do strojenia i wnioskowania opracowanego przez HPE i NVIDIA.

Rozwiązanie z obszaru generatywnej AI jest elementem rozszerzonej współpracy między HPE a NVIDIA, której wynikiem są gotowe do użycia rozwiązania dla AI typu full-stack. Rozwiązania te łączą środowisko HPE Machine Learning Development Environment Software, HPE Ezmeral Software, serwery HPE ProLiant Compute oraz Superkomputery HPE Cray z pakietem oprogramowania NVIDIA AI Enterprise, m.in. z NVIDIA NeMo.

Zobacz również:

  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • Superkomputer do obliczeń AI od Nvidia
  • AI sercem pecetów

„Współpraca HPE i NVIDIA pozwala na zaoferowanie kompleksowego, natywnego dla AI pakietu, który – dzięki palecie prekonfigurowanych rozwiązań – radykalnie ułatwi opracowywanie i wdrażanie modeli AI” - mówi Antonio Neri, prezes i dyrektor zarządzający HPE. „Ta strategiczna współpraca znacznie ograniczy trudności, przed jakimi stają klienci chcący dokonać transformacji swoich firm za pomocą AI”.

„Na dobre weszliśmy w erę generatywnej AI, a firmy prześcigają się w przebudowie swoich modeli biznesowych” - mówi Jensen Huang, założyciel i dyrektor zarządzający NVIDIA. „Pogłębiona współpraca z HPE pozwoli przedsiębiorstwom na osiągnięcie bezprecedensowych poziomów produktywności dzięki zastosowaniom AI, które wykorzystują dane biznesowe w aplikacjach takich jak asystenci, chatboty czy wyszukiwanie semantyczne”.

Narzędzie wykorzystuje centra danych i pozwala na dostrajanie generatywnej AI oraz wnioskowanie z jej użyciem. Jest gotowe do użycia już w momencie nabycia, pozwalając na szybkie rozpoczęcie podróży w stronę AI.

To rozwiązanie obliczeniowe dla generatywnej AI pozwala przedsiębiorstwom na wykorzystanie wstępnie wytrenowanych modeli bazowych w połączeniu z własnymi danymi prywatnymi w celu opracowania aplikacji produkcyjnych, takich jak chatboty wykorzystujące AI. Ponadto, zastosowanie RAG (retrieval-augmented generation) pozwala na dalsze podniesienie jakości danych i precyzji działania aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200