HPE Reimagine IT: strategia z myślą o cyfrowej transformacji

Podczas konferencji HPE Reimagine IT 2017 Sabine Sauter, prezes polskiego oddziału firmy, przedstawiła zaktualizowaną strategię HPE oraz jej przełożenie na ofertę produktową i usługową.

Hasłem przewodnim konferencji HPE Reimagine IT 2017 brzmiało „Everything computes”. Skoro tak, w jaki sposób firmy mają poradzić sobie zarządzać taką mnogością danych i rosnącą skalą zaplecza IT?

Sabine Sauter: Nie ma jednej odpowiedzi na wszystkie kwestie. Razem z naszymi klientami ustalamy, jakie korzyści chcą osiągać dzięki cyfryzacji – gromadzenie danych dla samych danych to marnotrawstwo czasu, wysiłku i zasobów sprzętowych. Ustalamy, jakie chcą uzyskać rezultaty, jakie w tym procesie wytworzą dane, jakie wywoła to obciążenie, a także w jakim punkcie trzeba będzie tymi danymi zarządzać i gdzie: w chmurze, w centrum danych klienta itd.

Sabine Sauter, dyrektor zarządzająca Hewlett Packard Enterprise Polska

Po podziale HP, Hewlett Packard Enterprise posługiwało się czteroelementową strategią, prezentowaną klientom za pomocą słów-kluczy "Transform, Protect, Empower, Enable". Jakie zmiany zaszły w strategii HPE w międzyczasie?

Strategia się nie zmieniła. Konsekwentnie realizujemy obraną kilka lat temu ścieżkę, czego dowodem są kolejne akwizycje, takie jak Simplivity, Nimble czy Niara. Dostrzegliśmy natomiast, że izolowanie od siebie tych czterech obszarów transformacji – które same w sobie są wciąż aktualne – nie jest konieczne. Dlatego też uprościliśmy naszą strategię do trzech kluczowych filarów, które zdaniem naszych klientów odzwierciedlają aktualnie panujące trendy, a także wyznaczają nowe kierunki. W kontekście strategii jestem też często pytana o kwestię bezpieczeństwa: ‘czy porzuciliście tę kwestię’? Odpowiadam: oczywiście że nie, dzisiaj bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze! Dostrzegamy, że fundamentalne zmiany będą wpływały na ewolucję centrów danych. Jest to istotne z punktu widzenia cyfrowej transformacji. Sposób, w jaki podejmujemy tę kwestię obecnie, lepiej odzwierciedla potrzeby naszych klientów. Kontynuując ten wątek – wraz z wydzieleniem działu Enterprise Services ze struktur HPE, połączeniem ich z CSC [Computer Sciences Corp. – red.] i stworzeniem w ten sposób firmy DXC Technology, usług bezpieczeństwa i SOC nie świadczy już HPE, ale ta nowopowstała organizacja. W hybrydowym świecie IT bezpieczeństwo jest tak fundamentalnie ważne, że nie traktujemy go jako odrębnego zagadnienia, ale włączamy tak głęboko, jak tylko się da, w architekturę naszych rozwiązań.

Mówiąc o hybrydowym IT – czym jest HPE PointNext, i jaka jest rola tej platformy w strategii firmy?

Nasza obecna strategia składa się z trzech filarów: tworzenia jak najprostszych środowisk hybrydowych IT, zgodnie z wymaganiami naszych klientów na całym świecie, wspomagania ich w zarządzaniu oraz dostarczaniu całej gamy usług doradczych i wdrożeniowych. Gdybyśmy skoncentrowali się na dwóch pierwszych filarach, bylibyśmy jedynie dostawcą infrastruktury IT. By połączyć te dwa elementy razem, by nasi klienci uzyskali oczekiwane rezultaty, musimy mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności: to właśnie jest HPE PointNext. Pod tą marką kryją się wszystkie nasze usługi konsultingowe, doradcze oraz usługi finansowe. HPE PointNext to także platforma współpracy w ramach partnerstw zawieranych przez HPE tak globalnie, jak i lokalnie. Celem jest umożliwienie klientom sięgnięcia po całą gamę usług i rozwiązań w jednym miejscu.

HPE Reimagine IT 2017 pod znakiem cyfrowej transformacji

Konferencja Hewlett Packard Enterprise odbyła się 27 kwietnia 2017 roku w Warszawie. Celem adresowanego do partnerów i klientów dostawcy wydarzenia było przedstawienie pomysłów i koncepcji wykorzystania możliwości, jakie niesie cyfrowa transformacja.

HPE przedstawiło nowoczesne architektury IT, środowiska definiowane programowo oraz szereg innych rozwiązań, mających na celu wyjście naprzeciw cyfrowej transformacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200