HPE Aruba Networking poszerza ofertę z obszaru bezpieczeństwa i sieci dla MŚP

HPE Aruba Networking poszerza ofertę rozwiązań dla MŚP, chcąc pomów organizacjom dostosować się do rosnących potrzeb w obszarze bezpieczeństwa i aplikacji chmurowych wymagających dużej przepustowości, dzięki nowemu switchowi 2,5 Gb i access pointowi Wi-Fi 6.

jeferrb / Pixabay

Coraz więcej małych i średnich firm przenosi swoje obciążenia robocze do chmury, gdzie stale rośnie liczba aplikacji intensywnie korzystających z danych, jak na przykład streaming wideo. To powoduje większe wymagania wobec sieci, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo i możliwość kontroli dostępu.

HPE Aruba Networking wprowadza właśnie na rynek obsługujący WiFi 6 access point Aruba Instant On AP22D oraz przełącznik sieciowy Aruba Instant On 1960 2,5 Gb z możliwością łączenia kaskadowego. Oba produkty zostały zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności sieci i zapewnienia płynniejszego działania organizacjom i urządzeniom IoT.

Zobacz również:

  • Rola sieci w transformacji biznesu
  • Sprzęt Huawei może przestać działać w Portugalii – trwają prace nad zablokowaniem go
  • Przyszłość Internetu: kwanty, 6G i Internet Zmysłów

Połączenie punktu dostępowego Aruba Instant On AP22D z przełącznikiem Aruba Instant On 1960 jest rozwiązaniem dla firm o dużym zapotrzebowaniu na transfer danych, z rosnącą liczbą urządzeń łączących się z siecią. Nowe rozwiązania HPE Aruba Networking zostały zaprojektowane tak, aby płynnie i bezpiecznie obsługiwać ruch generowany przez coraz większą liczbę podłączonych urządzeń.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują wysokowydajnej, łatwej w użyciu, przystępnej cenowo sieci, dającej im elastyczność działania w chmurze, która pozwoli im na rozbudowę rozwiązań sieciowych w miarę rosnących potrzeb firmy. HPE Aruba Networking daje łatwiejsze wdrażanie sieci i zarządzanie, dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej, która zapewnia prostą, inteligentną i bezpieczną usługę dla klientów z segmentu MŚP”, mówi Amol Mitra, wiceprezes i dyrektor generalny ds. MŚP w HPE Aruba Networking.”.

Gama produktów Aruba Instant On umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wdrożenie szybkiej sieci, która jest łatwa w konfiguracji, zarządzaniu i utrzymaniu. Wprowadzone nowe produkty to kolejny krok w realizacji strategii edge-to-cloud HPE Aruba Networking. Pozwalają one na wdrożenie zorientowanej na rozwiązania chmurowe, intuicyjnej i skalowalnej sieci w przystępnej cenie. Jest to tym ważniejsze, że – jak pokazuje badanie IDC – większość MŚP planuje zwiększyć swoje budżety IT w 2023 roku.

• Access point Aruba Instant On AP22D Wi-Fi 6 pozwala na skuteczne zarządzanie wieloma połączeniami o optymalnej prędkości, umożliwiając większej liczbie urządzeń dostęp do sieci bez wąskich gardeł lub pogorszenia wydajności.

• Switch Aruba Instant On 1960 o przepustowości portów 2,5 Gb umożliwia łatwą rozbudowę sieci w miarę rozwoju organizacji. Dzięki możliwości kaskadowego łączenia wielu przełączników, klienci mogą dodawać więcej portów i zwiększać przepustowość bez ponoszenia znaczących dodatkowych nakładów inwestycyjnych.

Cechy charakterystyczne nowych rozwiązań to, m.in.:

• Przełącznik Aruba Instant On 1960 można łączyć kaskadowo w chmurze lub fizycznie, z możliwością zarządzania wieloma przełącznikami jako jednym zestawem (single-stack).

• Zarządzanie wieloma lokalizacjami pozwala zarządzać ruchem w różnych lokalizacjach w całej firmie.

• Możliwość zarządzania za pomocą przyjętych zasad działania (policy management), co pozwala na automatyzację zarządzania urządzeniami i jakością usług (QoS) dla różnych typów dostępu i wielu użytkowników.

• Brak ukrytych opłat i kosztów za subskrypcje użytkowników.

12-portowy, multi-gigabitowy przełącznik Aruba Instant On 1960 będzie dostępny od listopada 2023 roku, podobnie jak Aruba Instant On AP22D.

Źródło: HPE

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200