HP zbuduje zintegrowane środowisko workflow

Z połączenia możliwości przejętych niedawno rozwiązań firm Autonomy oraz Vertica w pierwszej kolejności powstać ma zintegrowana platforma wspierająca obieg informacji zapisanych zarówno w ustandaryzowanej, jak i nieuporządkowanej postaci.

Zapowiadane rozwiązanie - znane pod nazwą HP Next Generation Information Platform - zostanie oparte na technologiach firm Autonomy oraz Vertica i będzie pozwalać m.in. na sprawne wyszukiwanie i analizowanie ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych. Wedle zapowiedzi nowe oprogramowanie pojawi się w ofercie HP do końca stycznia przyszłego roku. Technicznie nowe oprogramowanie HP będzie bazować na hurtowni danych oraz narzędziach analitycznych wchodzących w skład środowiska Vertica Analytics Platform, a także wspierających przetwarzanie danych nieustrukturyzowanych rozwiązaniach Autonomy Intelligent Data Operating Layer. “Siłą rozwiązań Autonomy było do tej pory przetwarzanie tekstu, plików dzwiękowych oraz filmów. Technologie firmy Vertica uzupełniają dotychczasowe możliwości m.in. o wyspecjalizowaną kolumnową bazę danych oraz mechanizmy analityczne" - mówi Nicole Eagan, dyrektor ds. marketingu firmy Autonomy. Jej zdaniem integracja obu rozwiązań na poziomie jednolitego interfejsu pozwoli m.in. na istotne usprawnienie zaawansowanych procesów obiegu informacji. Przedstawiciele HP nie wykluczają natomiast, że w przyszłości rozwiązania bazujące na technologiach firmy Autonomy I Vertica znajdą zastosowanie również w innych systemach Biznesowych.

Transakcja przejęcia brytyjskiej spółki Autonomy została sfinalizowana na początku października br. Kontrowersje wzbudzała m.in. wysokość zapowiedzianej w sierpniu transakcji. Za przejęcie brytyjskiego dostawcy rozwiązań wspierających katalogowanie, przeszukiwanie i zarządzanie nieustrukturyzowanymi danymi, rozwiązań analitycznych oraz narzędzi usprawniających zarządzanie bezpieczeństwem informacji koncern HP zapłacił niemal 11 mld USD. Mówiło się wtedy, że tak kosztowna transakcja pozwoli na wzmocnienie oferty oprogramowania biznesowego HP. Z kolei zamiar przejęcia wyspecjalizowanej w rozwiązaniach bazodanowych oraz systemach analitycznych firmy Vertica ogłoszono w połowie lutego br. Transakcja została sfinalizowana w marcu. Jej wartości do tej pory nie ujawniono.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200