HP zapowiada pecety TouchSmart 310 i Omni100

Premierę dwóch nowych komputerów osobistych typu "all-in-one" zapowiedziała firma Hewlett-Packard. Jedno z urządzeń posiada ekran dotykowy. Drugie jest go pozbawione, może jednak zainteresować osoby potrzebujące peceta do zastosowań biurowych.

Urządzeniem tańszym jest Omni100, wyposażony w 20-calowy ekran o rozdzielczości 1600x900. Komputer napędzany jest procesorem Athlon II 260u (1,8GHz), posiada 3GB pamięci RAM, twardy dysk o pojemności 500GB oraz zintegrowaną kartę graficzną Radeon HD 4270. Cena w Stanach Zjednoczonych wynosi 499 dolarów.

TouchSmart 310 jest odrobinę droższym urządzeniem, ale posiada też mocniejsze podzespoły. Pierwszą dużą różnicą jest dotykowy (również 20-calowy o rozdzielczości 1600x900) ekran. Sercem maszyny jest dwurdzeniowy procesor AMD Athlon II 240e. Komputer wyposażony został w 4GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1TB, nagrywarkę płyt DVD oraz tą samą, co Omni100, zintegrowaną kartę graficzną. Do urządzenia dokładana jest bezprzewodowa mysz i klawiatura. Posiada ono także wbudowany tuner telewizyjny ATSC/HDTV. W USA zapłacimy za tę maszynę przynajmniej 699 dolarów.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu
  • To narzędzie pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać moc komputera kwantowego
  • Laptop, a może komputer stacjonarny? Jak wygląda rynek?

Premiera obu urządzeń w Stanach odbędzie się 22 września 2010 roku. Będzie je można nabyć na stronie internetowej producenta. Do sklepów trafią trochę ponad miesiąc później - 24 października.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200