HP zaoferuje usługę vulnerability scanning

Hewlett-Packard planuje udostępnienie pod koniec br. usługi wykrywania i uszczelniania luk w urządzeniach wchodzących w skład sieci.

Usługa, która nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ma opierać się na technologii Active Countermeasure, testowanej wewnętrznie przez HP już od ponad dwóch lat.

Narzędzia skanowania pozwolą na identyfikowanie luk w każdym urządzeniu pracującym w sieci, w tym serwerach, pecetach i tymczasowo podłączanych produktach, takich jak komputery podręczne. Usługa będzie mogła także chronić sieci przy pomocy takich środków zaradczych, jak instalowanie łatek, narzucanie ograniczeń dostępu lub poddawanie kwarantannie nieszczelnych lub zainfekowanych systemów.

Zobacz również:

  • Apple celowo zaniedbuje starsze wersje macOS. Brak poprawek dla luk zero-day
  • Veeam: ataki ransomware są coraz silniejsze

Z usługą tą HP wkroczy na dość już zatłoczony rynek tego typu rozwiązań. IBM, Computer Associates, Internet Security Systems czy Qualys oferują podobne usługi lub produkty: do automatycznej oceny podatności sieci na ataki, wyszukiwania luk, uszczelniania i raportowania o stanie bezpieczeństwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200