HP: w stronę usług

Hewlett-Packard zawarł globalną umowę z amerykańską firmą konsultingową Capco, z którą koncern będzie wspólnie świadczyć usługi i opracowywać rozwiązania informatyczne dla dużych firm z sektora finansowego.

Hewlett-Packard i amerykańska firma Capco będą wspólnie opracowywać kompleksowe rozwiązania dla instytucji i firm działających na rynku usług finansowych. W ramach umowy Hewlett-Packard zainwestuje w Capco ponad 30 mln USD. Porozumienie określa współpracę obu koncernów w zakresie rozwijania, projektowania produktów oraz ich późniejszej sprzedaży i działań marketingowych.

Odbiorcami powstałych rozwiązań mają być firmy z branży finansowej działające w sektorach zarządzania aktywami przedsiębiorstw i majątkiem prywatnym. Wspólne rozwiązania HP i Capco ułatwić mają zapewniać firmom kompleksową obsługę w zakresie zarządzania danymi, przetwarzania transakcji, dystrybucji wielokanałowej czy odtwarzania systemów po awarii.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Capco zajmuje się przede wszystkim doradztwem biznesowym oraz projektowaniem elementów oprogramowania dla organizacji finansowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200