HP: w stronę recyklingu

Koncern wprowadził program ekologiczny, który daje osobom prywatnym i firmom okazję wymiany zużytego sprzętu drukującego i kopiującego w zamian za gratyfikację finansową.

Koncern Hewlett-Packard zainicjował wczoraj globalny program ekologiczny pod nazwą Trade-in. Trzymiesięczna inicjatywa ma na celu zaszczepienie zarówno wśród użytkowników indywidualnych jak i korporacyjnych nawyku oddawania producentowi starych urządzeń drukujących i kopiujących, w celu utylizacji. Program Trade-in dąży do zmniejszenia emisji skażonych substancji, które powstają w wyniku nieprawidłowego składowania zużytych urządzeń elektronicznych.

Hewlett-Packard chce w ten sposób przygotować się do nowego prawa, które za kilka lat zacznie obowiązywać w krajach Unii Europejskiej. Nowe ustawodawstwo nakłada na producentów sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego obowiązek utylizacji zużytych urządzeń.

Zobacz również:

  • Raport większości: prywatność jest imperatywem biznesowym dla 90% firm
  • Pamiątki po Beatlesach będzie można kupić w postaci tokenów NFT

W ramach programu przewidziany jest zwrot pieniędzy dla osób, które zdecydują się oddać sprawny sprzęt wyprodukowany przez Hewlett-Packard. Firma, która zdecyduje się zwrócić atramentową drukarkę lub kupić nową drukarkę laserową HP uzyska zwrot lub upust w wysokości od 200 do 1200 zł. Za zwrot kopiarki lub drukarki laserowej przy kupnie kolorowej drukarki laserowej HP proponuje zwrot lub upust nawet do 6,4 tys. zł.

Odbiorem oraz wypłatą gratyfikacji - wyłącznie w przypadku zakupu nowej drukarki laserowej Hewlett-Packard objętej programem - zajmuje się firma Thornmann - Recycling z siedzibą w Toruniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200