HP szyfruje dane zapisywane na taśmach

HP poszerza ofertę o nowe rozwiązanie, które pozwala automatycznie szyfrować dane zapisywane na taśmie oraz w pamięci wirtualnych bibliotek taśmowych.

Firma wprowadziła nowe rozwiązanie do przełącznika SAN linii MDS 9222i (Multiservice Modular Switch), nadając mu nazwę HP C-Series MDS Storage Media Encryption (SME). Jest to system kodowania danych oparty na szyfrowaniu kluczem symetrycznym, który pozwala tworzyć klucz dla każdej taśmy. Przełącznik MDS 9222i obsługujące technologie SME jest już dostępny i kosztuje 83 500 USD.

HP szyfruje dane zapisywane na taśmach

MDS 9222i

HP oferuje użytkownikom pakiet pozwalający wdrażać to rozwiązanie do takich produktów taśmowych opartych na technologii LTO-4, jak HP 1/8 G2 Tape Autoloader i MSL Tape Library. Pakiet nosi nazwę HP StorageWorks 1/8 G2 & MSL LTO-4 Encryption Kit i pojawi się w ofercie firmy w czerwcu br. Cena pakietu - 2500 USD.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?

HP opracował też rozwiązanie, które przechowuje informacje o używanych kluczach szyfrowania w bazie danych HP Compliance Log Warehouse (CLW). Produkt nosi nazwę HP StorageWorks Secure Key Manager i kosztuje 100 tys. USD (a za CLW trzeba zapłacić 125 tys. USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200