HP stawia na druk

Hewlett-Packard zaprezentował "największe w historii HP rozszerzenie oferty drukarek wielofunkcyjnych" wprowadzając 6 modeli laserowych drukarek i urządzeń MFP (mono i kolorowych) przeznaczonych do zastosowań biurowych, a jednocześnie zapowiada wprowadzenie nowej technologii druku atramentowego HP Edgeline do drukarek umożliwiających obsługę druku wielkonakładowego, które mają się pojawić na rynku wiosną przyszłego roku.

Ale Hewlett-Packard rozwija nie tylko technologie dotyczące sprzętu - firma zapowiada udostępnienie nowych usług i oprogramowania związanych z zarządzaniem dokumentami, przetwarzaniem obrazów i pracą grupową wewnątrz przedsiębiorstw lub korporacji nawet jeśli mają one strukturę wielooddziałową i rozproszoną.

W związku z tym firma przedstawiła też plany zwiększenia liczebności i podniesienia kwalifikacji pracowników działów sprzedaży, co ma "podnieść poziom obsługi oraz ułatwić użytkownikom dostęp do informacji oraz kontroli nad prowadzoną działalnością".

Drukarki wierszowe w wersji atramentowej

HP Edgeline to nowa technologia druku atramentowego, której idea jest wzorowana na znanej od dziesiątków lat i wykorzystywanej w wierszowych drukarkach uderzeniowych technologii liniowych głowic drukujących jednocześnie na całej szerokości nośnika bez potrzeby ich poprzecznego przemieszczania w czasie druku.

HP Edgeline ma umożliwić wyjątkowo szybki druk jednoprzebiegowy przy zachowaniu wysokiej precyzji i jakości. Bliższe szczegóły dotyczące parametrów głowic, ich architektury, rozdzielczości i szybkości druku nie są jednak ujawniane do czasu premiery nowych urządzeń, która nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu 2007.

Dotychczas jedną z barier ograniczających szybkość druku atramentowego był czas niezbędny do wyschnięcia atramentu. Nowe atramenty Vivera opracowane w laboratoriach HP, według przedstawicieli firmy, wysychają na tyle szybko, że problem ten nie występuje.

W technologię HP Edgeline już wyposażono, wprowadzone wcześniej kioski fotograficzne HP Photosmart Express Station oraz drukarkę HP Photosmart pm1000 Microlab, które drukują odbitki standardowych fotografii w pięć sekund.

Ale liniowe głowice atramentowe mają znaleźć znacznie szersze zastosowania w różnorodnych urządzeniach, bo technologia ta umożliwia względnie szybkie i łatwe przystosowanie do implementacji zarówno w małych drukarkach domowych do szybkiego druku zdjęć, jak i wysokonakładowych systemach druku przemysłowego lub biurowego.

Nowe usługi i oprogramowanie

Hewlett-Packard rozszerzył ofertę rozwiązań i usług w zakresie zabezpieczeń oraz zarządzania skanowaniem i drukowaniem dokumentów wprowadzając nowe wersje własnego oprogramowania, jak również aplikacje innych, współpracujących z HP firm. Nowe usługi HP to Document Capture and Security Assessment (skanowanie dokumentów i ocena poziomu bezpieczeństwa) oraz Document Capture and Security Delivery (skanowanie dokumentów z zapewnianiem ich bezpieczeństwa).

Jeśli chodzi o aplikacje, to Hewlett-Packard wprowadził do oferty: eCopy Desktop - opracowana przez firmę eCopy aplikacja, która jest instalowana na komputerze PC i umożliwia zarządzanie dokumentami w formacie PDF, ich modyfikowanie, współużytkowanie, a także skanowanie dokumentów bezpośrednio z urządzenia wielofunkcyjnego HP do eCopy Desktop.

Kofax Ascent - oprogramowanie Kofax zintegrowane z urządzeniami wielofunkcyjnymi HP umożliwiające zautomatyzowane pobieranie informacji ze skanowanych dokumentów lub formularzy biznesowych i ich przesyłanie do aplikacji lub baz danych.

NSi AutoStore - aplikacja firmy NSi umożliwiająca włączanie skanowanych dokumentów do systemów zarządzania treścią i aplikacji biznesowych.

Omtool AccuRoute - rozszerzona, przystosowana do współpracy z urządzeniami HP, wersja korporacyjnego oprogramowania firmy Omtool do przesyłania dokumentów do drukarek wielofunkcyjnych.

HP International Printing for HP Output Server - aplikacja umożliwiająca pobieranie dokumentów w formacie Unicode (np. z systemu SAP), ich przetwarzanie i automatyczne przesyłanie do innych aplikacji w odpowiednio dostosowanym formacie.

Job Manager - internetowy program usługowy serwera HP Output Server przeznaczony do śledzenia i zarządzania dokumentami, który udostępnia funkcję uwierzytelniania z jednokrotnym logowaniem i dostęp do jednej lub wielu domen.

HP Web JetAdmin 8.1 - oprogramowanie zostało rozszerzone o moduł Report Generation Plug-in 3.1 (RGP 3.1), który umożliwia tworzenie większej niż dotąd liczby raportów i bardziej szczegółowe śledzenie i optymalizacja wykorzystania zasobów.

Więcej usług również w Polsce

Wszystkie wymienione wyżej aplikacje są oferowane w Polsce. Dyrektor sprzedaży w IPG HP Polska, Stanisław Leszczyński zapewnia, że narzędzia HP będą zlokalizowane, natomiast w wypadku programów innych firm, decyzje o przygotowaniu polskich interfejsów zależą od producenta - na razie oferowane będą tylko wersje angielskie.

Sprzedaż i integracja oprogramowania będzie realizowana za pośrednictwem lokalnych firm partnerskich, które przystąpiły do programu HP IPSS (Imaging and Printing Services and Solutions), choć w przypadku największych klientów możliwa jest ich obsługa bezpośrednio przez Hewlett-Packarda.

W związku z rozszerzeniem oferty usług i aplikacji, Hewlett-Packard planuje zatrudnić na świecie "setki wysoko wykwalifikowanych konsultantów ds. sprzedaży, którzy będą opiekować się 2300 najważniejszymi klientami", a także tworzyć zespoły specjalistów od technologii, usług i procesów biznesowych, którzy mają świadczyć usługi konsultingowe mające na celu rozwiązywanie problemów, zwiększanie efektywności i obniżanie kosztów związanych z drukiem i zarządzaniem dokumentami oraz procesami biznesowymi.

Plany te dotyczą również Polski, jak mówi Stanisław Leszczyński, firma zamierza zamierza zatrudnić w "najbliższych 2 latach kilkunastu nowych specjalistów". Natomiast do kategorii "najważniejszych klientów" na razie zakwalifikowano w kraju 5 firm. W Polsce też tworzone będą zespoły konsultingowe do wspomagania dużych wdrożeń, a cena ich usług, jak ostrożnie mówi Stanisław Leszczyński, będzie oparta o "stawki rynkowe".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200