HP - serwer NonStop w wersji kasetowej

HP produkuje od wielu lat komputery linii NonStop, charakteryzujące się zwiększoną odpornością na awarie. Firma od tygodnia oferuje pierwszy komputer tej linii mający konstrukcję kasety, który będzie rywalizować na rynku przede wszystkim z systemami mainframe produkowanymi przez IBM.

HP - serwer NonStop w wersji kasetowej
Rozwiązanie nosi nazwę Integrity NonStop NB50000c BladeSystem i zostało zaprojektowane na bazie intelowskich procesorów Itanium. Cała warstwa sprzętowa serwera, od układów pamięci i procesorów do dysków twardych, jest oparta na standardowych, ogólnodostępnych elementach używanych do budowania systemów obliczeniowych.

Integrity NonStop NB50000c BladeSystem HP charakteryzuje się wyjątkowo dużą gęstością upakowania elementów. Zamiast instalowania dwóch standardowych szaf 42U zawierających osiem procesorów, użytkownik może teraz upakować osiem kaset zawierających dwurdzeniowe procesory Itanium w jednej obudowie, zwiększając jednocześnie dwukrotnie wydajność całego systemu obliczeniowego.

Zobacz również:

W rozwiązaniu NonStop NB50000c BladeSystem jeden węzeł obliczeniowy może zawierać od 2 do 16 logicznych procesorów. Fizycznymi procesorami są dwurdzeniowe układy Itanium 9100 taktowane zegarem 1,66 GHz. Logiczny procesor ma do dyspozycji pamięć RAM o pojemności od 8 do maks. 48 GB.

NonStop NB50000c BladeSystem kosztuje od 340 tys. USD. Najtańszy oferowany do tej pory system NonStop (mający standardową architekturę) kosztował 380 tys. USD.


TOP 200