HP rusza po klientów Suna

Możecie na nas liczyć - z takim hasłem przedstawiciele Hewlett-Packard zwrócili się do użytkowników platformy SPARC firmy Sun Microsystems. Przeżywającą kłopoty firmę przejmuje właśnie Oracle.

HP poinformował o wprowadzeniu nowego programu, który wesprze klientów firmy Sun, zamierzających przejść na serwery oraz platformy pamięci masowej HP. Program HP Sun Complete Care obejmuje opracowanie analizy opłacalności inwestycji, analizę całkowitego kosztu posiadania, projekt, migrację i pomoc techniczną.

Firma może też liczyć na odroczenie płatności i skorzystanie z oferty leasingu, ekologiczną utylizację sprzętu przy wymianie serwerów na sprzęt HP oraz uzyskanie rabatów na wybrane szkolenia i pomoc techniczną.

Klienci, którzy zdecydują się na zmianę platformy serwerowej na produkty HP mają możliwość pozostania przy swoim dotychczasowym środowisku operacyjnym Solaris. Mogą też wybrać inny system operacyjny, np. Linux, HP-UX lub Microsoft Windows.

HP zapewnia, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ponad 100 klientów zdecydowało się przejść na serwery i platformy pamięci masowej HP chcąc zwiększyć zwrot z inwestycji. Okazuje się bowiem, że całkowity koszt posiadania serwerów Sun SPARC jest średnio nawet o 80% wyższy niż w przypadku urządzeń HP Integrity(2) - czytamy w komunikacie.

W porównaniu z serwerami HP znacznie droższa jest też praca wielu aplikacji na serwerach SPARC. Uruchomienie oprogramowania baz danych firmy Oracle kosztuje o połowę więcej na rdzeń w przypadku serwerów SPARC, niż w przypadku urządzeń HP Integrity(3).

HP podaje przykład firmy BT Vision, dostawcy usług telewizyjnych na żądanie, która dzięki zmianie wykorzystywanej technologii na rozwiązania HP obniżyła koszty utrzymania serwerów, aż o 60%, a koszty sprzętu o 80%. Jednocześnie podwyższyła swoje przychody, ponieważ oparte na systemie Solaris aplikacje firmy pracują 10 razy szybciej na serwerach blade HP Proliant BL460c.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200