HP przedstawia przyszłe kierownictwo koncernu

Zarząd firmy, w oczekiwaniu na formalne zatwierdzenie fuzji z Compaq Computer, przedstawił listę 150 menedżerów, którzy obejmą kierownictwo nad poszczególnymi działami połączonych koncernów. Zdaniem analityków, ogłoszone nominacje wskazują, które z dublujących się linii produktowych przyszłej firmy zostaną odrzucone.

Zarząd HP, przekonany, iż zakończenie procesu fuzji z Compaqiem jest już wyłącznie formalnością, przedstawił listę 150 menedżerów, którzy obejmą kierownictwo nad poszczególnymi działami połączonych koncernów. Role dwóch głównych postaci w obu firmach znane są już od kilku miesięcy - Carly Fiorina będzie wciąż bezpośrednio zarządzać koncernem, natomiast Michael Capellas, szef Compaqa, zostanie jednym z prezesów HP.

Obsadzenie większości stanowisk kierowniczych jest równoznaczne z określeniem przyszłej struktury organizacyjnej firmy. Ogłoszone nominacje wskazują, które z dublujących się linii produktowych zostaną odrzucone. Analitycy przewidują, że w zakresie stacji roboczych, notebooków i serwerów intelowskich firma postawi na rozwiązania Compaqa, natomiast platform Unix – na własne technologie. Nominacja Howarda Eliasa z Compaqa na przyszłego szefa działu Network Storage Solutions wskazuje, że oferta rozwiązań pamięci masowych oparta będzie na produktach przejmowanej przez HP firmy.

Zobacz również:


TOP 200