HP prezentuje nowy chipset

HP opracował nowy chipset dla swoich serwerów klasy średniej i najwyższej (linia Integrity, procesory Itanium). Układ SX2000, o nazwie kodowej Arches, pracuje o 30% wydajniej niż stosowany do tej pory chipset Pinnacles.

Chipset SX2000 projektowano z myślą o dwurdzeniowym układzie Itanium (Montecito). Intel opóźnił jednak wprowadzenie układu Montecito na rynek, co z kolei wykorzystał koncern HP prezentując chipset Arches już teraz. Nowy układ instalowany jest w serwerach opartych na jednordzeniowych układach Itanium (Madison).

Serwery wyposażone w chipset SX2000 wspierają szereg nowych rozwiązań, w tym technologię MP (Management Processor), dzięki której administrator może zarządzać zdalnie systemem używając metody IPMI over LAN.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu

Analitycy z IDC przewidują, że obroty na rynku serwerów Itanium gwałtownie wzrosną w najbliższych latach i osiągną w 2009 r. poziom 6,6 mld USD (w 2005 r. było 2,4 mld USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200