HP prezentuje nowe rozwiązania do budowania sieci SDN

HP wprowadzi na rynek własne technologie sieciowe SDN (Software-Defined Network) oparte na otwartych standardach. Firma zamierza poszerzyć ofertę o kontroler oraz oprogramowanie SDN, które w połączeniu z istniejącą infrastrukturą OpenFlow pozwolą budować sieci SDN nowej generacji.

HP wykorzystuje technologię SDN do uniezależnienia płaszczyzny sterowania od infrastruktury fizycznej. Aby to osiągnąć, firma postanowiła "wyciągnąć inteligencję" oprogramowania przełącznika na zewnątrz do centralnego kontrolera, pozostawiając przełącznikowi wyłącznie funkcje wykonawcze. HP twierdzi, że kontroler taki będzie mógł obserwować, kontrolować i reagować na zdarzenia w sieci lepiej niż tradycyjne systemy zarządzania.

Nowe rozwiązania HP (będące elementem firmowej strategii HP Virtual Application Networks) obejmie wszystkie elementy niezbędne do budowy sieci SDN: kontroler HP Virtual Application Networks SDN, oprogramowanie zarządzające SDN oraz fizyczne przełączniki bazujące na SDN.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania
  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki

HP wprowadza jednocześnie do oferty dodatkowe 9 przełączników serii 3800 (uzupełniających 16 modeli standardowo wspierających technologię OpenFlow) oraz nową aplikację HP Sentinel Security. Aplikacja automatyzuje kontrolę nad dostępem i zapobiega włamaniom do sieci za pomocą przełącznika z obsługą OpenFlow i kontrolera SDN HP.

Kontroler HP Virtual Application Networks SDN pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2013 r. Oprogramowanie HP Virtual Cloud Networks pojawi się w sprzedaży też w drugiej połowie 2013 r. Aplikacja HP Sentinel Security jest już dostępna w przedsprzedaży dla wybranych klientów. Obsługa protokołu OpenFlow jest już dostępna na przełącznikach sieciowych HP po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200