HP poszerza możliwości chmury Helion

HP zmodyfikował firmową chmurę Helion i wprowadził do niej siedem nowych usług Helion VPC (Virtual Private Cloud), które wspierają aplikacje klasy „enterprise”, takie jak ERP i CRM. Są to w większości usługi opracowane z myślą o firmach średniej wielkości, które nie chcą rozbudowywać swojego centrum danych, a zdać się na usługi chmurowe.

Wszystkie usługi zostały opracowane na bazie otwartego oprogramowania OpenStack. Cztery nowe usługi oferuję możliwość konfigurowania wirtualnych serwerów, za co firma płaci od 76 do 496 USD miesięcznie. Są to usługi noszące nazwy Application development and quality assurance, SharePoint, Web services, CRM i SAP.

Trzy kolejne usługi wykorzystują dedykowane serwery, zdolne obsługiwać bardziej wymagające, biznesowe aplikacje. Te usługi są droższe i kosztują od 800 do 1000 USD miesięcznie. Ich nazwy, to: Hosted email and enterprise CRM, Oracle Customer Experience i Heavier SAP applications (takie jak Oracle Business Suite, Microsoft Dynamics i Sage).

Zobacz również:

HP poszerza możliwości chmury Helion

Chmurowe usługi Helion pojawiły się w ofercie HP w maju 2014 roku. Firma podzieliła je na trzy grupy noszące nazwy CloudSystem, HP Helion OpenStack i HP Helion Development Platform. W pierwszej grupie znajdują się usługi dedykowane dla dużych firm, w drugiej usługi dedykowany dla firm średniej wielkości, a w trzeciej usługi pozwalające projektować aplikacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200