HP oświadcza: nie będzie likwidacji polskiego oddziału

HP nie planuje likwidacji polskiego oddziału firmy. Nadal będzie także działać zlokalizowane we Wrocławiu centrum usługowe HP.

Clare Loxley, szefowa działu relacji z mediami HP w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) w odpowiedzi na nasze pytanie, czy planowane są jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu polskiego oddziału firmy, a w szczególności czy centrala HP rozważa jego zamknięcie, przesłała krótkie oświadczenie po polsku:

"HP nadal prowadzi działalność biznesową w Polsce dostarczając swoim klientom najlepszej jakości produkty i usługi. Nie ma żadnych planów likwidacji spółki HP w Polsce ani Globalnego Centrum Biznesowego HP, które znajduje się w Polsce."

O planach likwidacji polskiego oddziału koncernu i otwarcia w jego miejsce jedynie przedstawicielstwa handlowego z ograniczonymi możliwościami inwestycyjnymi doniósł "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na anonimowego pracownika polskiego oddziału. Zamknięcie działalności firmy miało być konsekwencją afery korupcyjnej, w którą zaangażowani byli pracownicy HP Polska w latach 2006-2010. Amerykańscy śledczy w ramach postępowania prowadzonego w USA przed Komisją Papierów Wartościowych (SEC) przy współpracy z polskimi służbami ustalili, że koncern wydał ok. 600 tys. dolarów na łapówki dla urzędników odpowiedzialnych za kontrakty informatyczne w Polsce.

9 kwietnia centrala HP przyznała się do stosowania praktyk korupcyjnych nie tylko w Polsce, ale także w Rosji i Meksyku i zawierając ugodę z amerykańskimi władzami zgodziła się zapłacić karę w wysokości 108 mln dolarów.

Według naszych szacunków opublikowanych w raporcie "Computerworld TOP200 2013" HP Polska osiągnęło w 2012 roku 3,25 mld zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług IT, co dawało firmie trzecią pozycję wśród największych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce.

Globalne Centrum Biznesowe we Wrocławiu świadczy m.in. usługi finansowe, marketingowe, logistyczne oraz zarządzania personelem innym oddziałom HP z regionu EMEA oraz klientom zewnętrznym.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200