HP – nowe serwery x86 klasy „mission-critical”

HP zaprezentował wczoraj w Barcelonie na firmowej konferencji Discover dwie nowe linie serwerów x86, zaprojektowanych z myślą o obsługiwaniu aplikacji mission critical (czyli takich, w których kluczową rolę odgrywają takie czynniki, jak bezpieczeństwo danych oraz niezawodność pracy). To serwery, do których HP wprowadził swoje firmowe technologie Superdome i NonStop.

HP informuje, że nowe serwery charakteryzują się tym, że użytkownik może elastycznie skalować ich moc oraz dzielić je fizyczne partycje. Pierwsze nowe serwery, które trafią na rynek, należą do linii HP Integrity X. Mogą one zawierać do 12 gniazd na układy CPU i do 12 TB pamięci systemowej. HP stosuje w nich technologię partycjonowania zasobów nPars.

Firma twierdzi, że serwery HP Integrity X są w stanie obsługiwać transakcje e-commerce nawet cztery razy szybciej od dostępnych obecnie platform x86.Chwali się też tym, że serwery tej linii pracują dużo niezawodniej od dostępnych obecnie na rynku serwerów podobnej klasy, a współczynnik TCO (Total Cost of Ownership; ogólny koszt posiadania) jest w ich przypadku o 32% niższy od konkurujących z nimi uniksowych serwerów.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • IaaS, Paaa, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji
HP – nowe serwery x86 klasy „mission-critical”

HP Integrity X

Kolejna nowość to serwery x86 należące do linii Integrity NonStop X. Są to również serwery klasy MCP (Mission-Critical Computing). Charakteryzują się one wyjątkowo dużym zagęszczeniem elementów oraz tym, że komunikują się one ze sobą przez połączenia o bardzo dużej przepustowości.

Serwery HP Integrity Superdome X są już dostępne na rynku, a serwery HP Integrity NonStop X pojawią się na nim w marcu przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200