HP nie będzie współpracować z rywalem

Hewlett-Packard zakończy współpracę z działem konsultingu PwC. W ubiegłym roku firmy zawarły globalną umowę dotyczącą prowadzenia wspólnych wdrożeń i oferowania rozwiązań optymalizujących zarządzanie łańcuchem dostaw. Powodem rozwiązania umowy jest przejęcie PwC Consulting przez IBM.

Jak przyznaje zarząd HP, utrzymując porozumienie z PwC (włączonym do struktur IBM Global Services), koncern w efekcie współpracowałby ze swoim największym konkurentem. Przedstawiciele HP poinformowali, że wszystkie obecnie prowadzone wdrożenia zostaną zakończone, jednak firmy nie będą już razem prowadzić kolejnych projektów. Strategicznym rynkiem dla HP-PwC miały być przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego i linie lotnicze.

Niewykluczone, że z tego samego powodu rozwiązana zostanie umowa PWC Consulting z EDS. Część analityków sądzi jest to tylko kwestia czasu. W ubiegłym roku firmy nawiązały współpracę w zakresie świadczenia usług integracyjnych, outsourcingowych i wdrożeń systemów SAP, która w br. objęła także rozwój systemów biometrycznych. EDS to najpotężniejszy rywal IBM na rynku usług IT.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmie Sun Microsystems, który w 2001 r. zawarł z PWC Consulting umowę o współpracy przy wdrażaniu rozwiązań CRM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200