HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji

Użytkownicy drukarek HP od pewnego czasu borykają się z problemami. Wszystko przez wadliwe oprogramowanie układowe.

Firma HP ostatnimi czasy nie ma szczęścia do drukarek. Po jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania okazało się, że jest ono wadliwe i stwarza problemy z wybranymi drukarkami z biznesowej serii HP Office Jet.

HP OfficeJet Pro 9025e
Źródło: hp.com

HP OfficeJet Pro 9025e

Źródło: hp.com

Wadliwe oprogramowanie zostało wydane na początku maja 2023 roku. Firman nie wydała oficjalnego oświadczenia prasowego w tej sprawie. Przekazano jedynie, że programiści zajmują się błędami BSOD (Blue Screen of Death), które występują u niewielkiej ilości użytkowników.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP

"Nasze zespoły pilnie pracują nad usunięciem błędu niebieskiego ekranu występującego w ograniczonej liczbie drukarek HP OfficeJet Pro 9020e" - powiedziała firma HP serwisowi BleepingComputer.

Z informacji przekazanych przez producenta oraz użytkowników drukarek wadliwe oprogramowanie trafiło na następujące modele:

  • HP OfficeJet Pro 9022e,
  • HP OfficeJet Pro 9025e,
  • HP OfficeJet Pro 9020e All-in-One,
  • HP OfficeJet Pro 9025e All-in-One

Na stronach pomocy technicznej firmy HP można znaleźć wiele wątków dotyczących problemów z wyżej wymienionymi drukarkami. Pochodzą one z USA, UK, Niemiec, Holandii, Austrii, Polski, Nowej Zelandii czy Francji.

Firma HP w chwili obecnej dopiero pracuje nad rozwiązanie problemu. Wadliwa aktualizacja wydaje się instalować automatycznie na drukarkach podłączonych do Internet. HP zaleca się wyłączenie połączenia internetowego swoich urządzeń i poczekanie na aktualizację oprogramowania układowego, która naprawi problem blokowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200