HP: metki RFID na zasobach centrów danych

Śledzenie zasobów w centrach danych, to jedno z zagadnień sfery bezpieczeństwa, które HP zamierza rozwiązać z pomocą nowego systemu metek RFID.

Wykorzystując Factory Express RFID Service, firma opcjonalnie umieszcza metki RFID na wyposażeniu dostarczanym swoim klientom, aby urządzenia te mogły być śledzone przez bezprzewodowe czujniki identyfikacyjne.

Metka jest umieszczana na palecie lub obudowie sprzętu. Usługa metkowania jest dostępna dla serwerów blade, stojaków pamięci i innych rodzajów wyposażenie, które można znaleźć się w centrum danych.

Zobacz również:

Metka RFID, kosztująca od 5 do 10 USD, może być umieszczona na zewnątrz systemów serwerowych HP Proliant i HP Integrity, produktach HP Storage Works Enterprise Virtual Array, HP Storage Works Modular Smart Arrays oraz stelażach HP. Metki RFID dla innego wyposażenia są dostępne za dodatkową opłatą.

Metkowanie zasobów centrów danych jest sposobem na śledzenie przemieszczania takiego wyposażenia i może być wykorzystane w różnego rodzaju audytach (funkcjonalności lub bezpieczeństwa) czy inwentaryzacjach. HP oferuje także kompletny pakiet RFID, z czytnikami i oprogramowaniem zarządzającym.


TOP 200