HP łagodzi stanowisko w sprawie downgrade’u do Windows 7

Koncern HP najwyraźniej nie może się zdecydować, czy chce umożliwić nabywcom komputerów z preinstalowanym Windows 8 możliwość zainstalowania wcześniejszej wersji systemu Microsoftu. Na stronie firmy pojawiła się ostatnio informacja, że taka operacja nie będzie możliwa - jednak krótko później nieznacznie zmieniono jej treść...

Początkowo oświadczenie było raczej lakoniczne i kategoryczne - napisano w nim m.in., że HP nie będzie oficjalnie wspierał instalacji Windows 7 na komputerach sprzedawanych z "ósemką". Oznaczałoby to, że ich nabywcy nie mogą liczyć na dostarczenie sterowników dla starszego systemu, dodatkowych aplikacji tworzonych z myślą o Win8 itp. Co więcej - choć HP deklarował, że oczywiście wciąż będzie obejmował opieką gwarancyjną komputery, których nabywcy zdecydowali się na zainstalowanie Windows 7, to jednak w przypadku wystąpienia problemów z oprogramowaniem podstawowym rekomendowanym rozwiązaniem będzie powrót do Windows 8.

Pierwsza wersja stanowiska HP spotkała się z ostrą krytyką internautów. Niewykluczone, że to właśnie ta krytyka skłoniła koncern do zmiany zdania.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu

W uaktualnionej informacji na stronie HP nie znajdziemy co prawda zapewnienia, że koncern zamierza w pełni wspierać użytkowników, którzy zdecydują się na downgrade. Ale zamiast radykalnego stwierdzenia, że na pewno to nie nastąpi pojawiło się zdecydowanie łagodniejsze określenie iż "HP nie testował Windows 7 na wszystkich urządzeniach projektowanych z myślą o działaniu pod kontrolą Windows 8, dlatego w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że nie będzie w stanie dostarczyć sterowników".

Dodajmy, że Microsoft oferuje możliwość zainstalowania w miejsce Windows 8 poprzedniej wersji systemu, bez kupowania dodatkowej licencji. Jest ona jednak zarezerwowana dla użytkowników Windows 8 w wersji Pro (przeznaczonej dla firm), niedostępna w konsumenckim wydaniu "ósemki".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200