HP konsoliduje swoje centra danych

Realizując plan zmniejszenia kosztów utrzymania swoich systemów informatycznych o 1 mld USD, HP konsoliduje centra danych. Firma zapowiada, że po konsolidacji w Stanach Zjednoczonych powstanie 6 dużych centrów danych, które zastąpią istniejące obecnie 85.

Konsolidowanie centrów danych jest jednym z elementów szerszego planu przebudowy firmy, którego autorem jest Mark Hurd (dyrektor wykonawczy HP). Koncern zwolnił już w ramach tego planu 8100 pracowników i zamierza w najbliższym czasie zmniejszyć zatrudnienie o kolejne 8 tys. osób.

HP umieści centra danych w trzech amerykańskich miastach (Atlanta, Houston i Austin) w stanie Teksas. W każdym z nich HP buduje dwa centra oddalone od siebie o 24 km, którymi będzie można zarządzać z jednego centralnego miejsca.

Zobacz również:

  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu
  • Databricks uruchamia usługę LakeFlow

Dział usług HP utrzyma dalej w ruchu 70 centrów danych zlokalizowanych w 23 krajach, które będą obsługiwać użytkowników rozproszonych po całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200