HP kończy produkcję napędów CD-RW

Koncern zamierza skupić się na wytwarzaniu urządzeń nagrywających płyty DVD. Decyzja firmy zaskoczyła analityków, gdyż Hewlett-Packard jest obecnie liderem rynku nagrywarek CD-RW.

Hewlett-Packard zamierza zakończyć produkcję nagrywarek CD-RW. Koncern chce się teraz skupić na wytwarzaniu nagrywarek DVD. Decyzja ta wywołała pewną konsternację ekspertów - HP jest bowiem w tej chwili liderem w sektorze napędów CD-RW. Przedstawiciele firmy tłumaczą jednak, że zapotrzebowanie na nagrywarki DVD będzie rosnąć, zaś ich produkcja może przynieść w przyszłości większe zyski.

Firma nie zaprezentuje więc już żadnych nowych urządzeń CD-R/CD-RW, zaś produkcja aktualnych modeli zostanie zakończona w pierwszych miesięcy przyszłego roku (nie podano dokładnej daty). Decyzja ta nie oznacza jednak, że HP zaprzestanie montowania nagrywarek w swoich komputerach - urządzenia te będą jednak teraz dostarczane przez innych producentów.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200