HP i NTT DoCoMo współpracują nad rozwiązaniami dla sieci 4G

Hewlett-Packard nawiązał współpracę z japońskim operatorem NTT DoCoMo, w ramach której firmy zamierzają tworzyć rozwiązania multimedialne i aplikacje dla szerokopasmowych bezprzewodowych sieci czwarte...

Hewlett-Packard nawiązał współpracę z japońskim operatorem NTT DoCoMo, w ramach której firmy zamierzają tworzyć rozwiązania multimedialne i aplikacje dla szerokopasmowych bezprzewodowych sieci czwartej generacji (4G).

W wyniku prac ma powstać architektura multimedialna o nazwie MOTO-Media, która umożliwi szybkie transmisje multimedialne do urządzeń bezprzewodowych. Dzięki temu rozwiązaniu stanie się możliwe m.in. szybkie przesyłanie plików wideo do telefonów komórkowych lub przeglądanie zdjęć o dużej rozdzielczości bez potrzeby długiego czekania na pobranie pliku z sieci. Pierwszy etap badań nad nową technologią, prowadzonych w Japonii i Stanach Zjednoczonych, ma się zakończyć do roku 2003.

Podczas gdy firmy rozpoczynają już prace na technologią 4G, dopiero w maju przyszłego roku na rynku japońskim mają się pojawić pierwsze na świecie telefony dla sieci 3G (UMTS). Rozwiązania dla sieci tzw. czwartej generacji będą dostępne w roku 2007.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200