HP i Compaq: zwolnienia wynikiem fuzji

Hewlett-Packard i Compaq powzięły decyzję, iż w związku z fuzją obu firm, nastąpią cięcia personalne. Zwolnienia obejmą ok. 10% pracowników. Nowy koncern zatrudniać będzie więc 130 tys. osób.

W związku z ogłoszoną 3 września br. fuzją dwóch amerykańskich koncernów komputerowych - Hewlett-Packard i Compaq (w której akcjonariusze HP będą właścicielami 68% udziałów), konieczne będą cięcia personalne w ilości ponad 10% zatrudnionych osób w obu firmach. Łączne zatrudnienie nowego koncernu wynosi obecnie 145 tys. pracowników w ponad 160 krajach.

Przedstawiciele firm zapewniają jednak, że do zwolnień dojdzie najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego roku, kiedy sfinalizuje się fuzja HP-Compaq. Koncern liczyć będzie wówczas ok. 130 tys. pracowników. Nie znane są jednak szczegóły, które działy w firmach objęte zostaną zwolnieniami. Oba koncerny planują również zlikwidować obecnie istniejące działy i linie produkcyjne, na razie jednak nie ustalono szczegółów zmian. Wiadomo jednakże, że w ramach restrukturyzacji, w nowej spółce powstaną cztery główne działy, stworzone na podobieństwo struktur działających w obu firmach.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W tym roku obie firmy dokonały już zwolnień pracowników, każda zmniejszyła zatrudnienie o kilka tysięcy osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200