HP i Compaq: fuzja wciąż zagrożona

Walter Hewlett, członek rady nadzorczej HP i właściciel 5% akcji firmy, kolejny raz zwraca się do akcjonariuszy z apelem o głosowanie przeciwko połączeniu koncernów.

Walter Hewlett, właściciel 5% akcji i członek rady nadzorczej HP, chce za pośrednictwem amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (Securities and Exchange Commission - SEC) zwrócić się do akcjonariuszy koncernu z apelem aby głosowali przeciwko fuzji z Compaqiem. W ostatnich dniach grudnia złożył on formalny wniosek w tej sprawie w SEC. Nie jest to pierwsza próba storpedowania fuzji przez syna jednego z założycieli koncernu. Jeśli komisja przychyli się do jego wniosku, akcjonariuszom spółki rozesłane zostanie oświadczenie Waltera Hewletta wraz z kartami do głosowania umożliwiającymi oddanie głosu przeciwko połączeniu obu korporacji na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Swój protest przeciwko połączeniu koncernów wyrażają także inni członkowie zarówno rodziny Hewlettów jak i Packardów, twierdząc, że transakcja obniży wartość akcji koncernu i może spowodować jego finansową zapaść.

W odpowiedzi na działania Waltera Hewletta, członkowie zarządu Hewlett-Packard, również wystosowali oficjalne oświadczenie, wyrażające niezmienne poparcie dla fuzji. "Opierając się na dokładnych analizach rynku informatycznego, jesteśmy przekonani, że połączenie z Compaqiem jest najlepszym sposobem na zwiększenie wartości akcji HP jak i umocnienia pozycji firmy na rynku" - utrzymują członkowie zarządu firmy.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Zgodnie z planem, walne zgromadzenie akcjonariuszy podczas którego odbędzie się głosowanie w sprawie fuzji, ma się odbyć na początku br. W dalszym ciągu nie ustalono jednak konkretnego terminu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200