HP chwali się - rozwiązaliśmy dwa kluczowe problemy dotyczące drukowania 3D

HP twierdzi, że poradził sobie z dwoma istotnymi problemami, z jakimi borykają się producenci drukarek 3D. Firma ogłosiła jednocześnie, że szczegóły techniczne nowych technologii, które likwidują te problemy, zaprezentuje w czerwcu br.

Drukowanie 3D robi ostatnio oszałamiającą karierę, jednak firmy produkujące takie urządzenia nie mogą sobie poradzić z dwoma problemami. Pierwszy związany jest z tym, że drukarki 3D pracują strasznie wolno. W porównaniu z tradycyjnymi drukarkami są to prawdziwe żółwie. Drugi problem dotyczy jakości. Tu również jest jeszcze wiele do zrobienia. Chodzi szczególnie o strukturę powierzchni drukowanych przedmiotów. Pozostawia ona bardzo wiele do życzenia i jest jej bardzo daleko do doskonałości.

HP zapewnia, że udało mu się rozwiązać oba te problemy. Opracowane przez firmę technologie powodują, że drukarki 3D pracują wielokrotnie szybciej od tych, jakie są dostępne obecnie, a jakość powierzchni drukowanych przedmiotów jest zadowalająca.

Zobacz również:

  • Acer prezentuje ekran 3D działający bez dodatkowych okularów
  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler

Nie oznacza to, że HP zaprezentuje za kilka miesięcy nowe modele drukarek 3D pracujących w oparciu o te technologie. Firma chce na razie zademonstrować same technologie i podzielić się swoimi doświadczeniami, jakie udało jej się zdobyć podczas ich opracowywania. Informuje jednocześnie, że pierwsze drukarki 3D wykorzystujące nową technologię będą adresowane do użytkowników biznesowych.

Analitycy zastanawiali się od jakiegoś czasu, czy firma (która jest przecież potentatem na rynku tradycyjnych drukarek) postawi w dłuższej perspektywie na drukarki 3D i będzie je rozwijać. Jak widać odpowiedź przyszła sama. Warto przypomnieć, że przynajmniej kilka firm oferuje już takie drukarki, np. 3D Systems i Stratasys. IDC donosi natomiast, że technologia wkracza w kolejną fazę. Do tej pory była to nowinka, a obecnie druk 3D staje się okrzepłą i w pełni komercyjną technologią. Dość powiedzieć, że w 2014 r. obroty na tym rynku mają wzrosnąć, w porównaniu z 2013 r., o 67%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200