HP chce być jeszcze bardziej "green"

Firma zrealizowała już przewidziany na lata 2005-2010 plan zmniejszeniu zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych o 25%. Do 2011 r. HP chce obniżyć zużycie energii i emisji gazów cieplarnianych aż o 40% w stosunku do poziomu z 2005 r.

Firma chce to zrobić dzięki wprowadzaniu innowacyjnych i ekologicznych produktów. HP planuje też do 2013 r. zmniejszyć o 20% (w stosunku do poziomu z 2005 r.) emisję gazów cieplarnianych w placówkach własnych oraz wynajmowanych. Chce to osiągnąć zmniejszając zużycie energii w placówkach i centrach przetwarzania danych HP na całym świecie.

Kolejnym założeniem jest inwestowanie w bardziej wydajne, energooszczędne rozwiązania oraz odnawialne źródła energii. W latach 2005-2008 produkty HP pozwoliły zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o ponad 4 mln ton. Łączne zużycie energii w działalności operacyjnej firmy było niższe o 9% w porównaniu z 2005 r., co prowadzi do wcześniej wyznaczonego celu — redukcji o 16% do 2010 r.

HP zrealizował już cel wyznaczony w styczniu 2008 r., zgodnie z którym do 2010 r. zużycie energii komputerów biurkowych i przenośnych miało zostać zmniejszone o 25% w porównaniu do wartości z 2005 r. Obecnie w najlepiej sprzedających się komputerach biurkowych i przenośnych HP zmniejszył zużycie energii aż o 41% w porównaniu do 2005 r.

Firma podejmuje też inne działania na rzecz ochrony środowiska. Między innymi HP dostarczył już ponad 500 milionów wkładów do drukarek atramentowych za pośrednictwem programu recyklingu. Firma będzie także jedną z pierwszych, która zaoferuje opakowania komputerów ze spienionego polietylenu wykonane całkowicie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Czytaj także:

Kończysz pracę? Wyłącz komputer!

Intel inwestuje w ekologiczne i energooszczędne technologie

Green IT - gdzie firmy szukają oszczędności?

Zielone zamówienia

Zieloni pracownicy HP

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200