HP będzie obsługiwać Nokię

Hewlett-Packard wygrał w drodze przetargu kontrakt na obsługę centrów informatycznych producenta telefonów komórkowych. Trzyletnia umowa warta jest 185 mln USD.

Dział usługowy Hewlett-Packard został wybrany przez Nokię jako podmiot, który przez okres trzech najbliższych lat będzie zarządzać infrastrukturą informatyczą producenta aparatów komórkowych. Trzyletni kontrakt o wartości 185 mln USD obejmuje obsługę i zarządzanie przez HP siedmioma centrami operacyjnymi Nokii w czterech krajach na świecie: Finalndii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Singapurze. Umowa na świadczenie usług IT zacznie obowiązywać od pierwszego listopada br.

HP Services odpowiadać będzie za zarządzanie oprogramowaniem do pracy zespołowej Lotus Notes, systemem obsługi wiadomości Microsoft Exchange oraz usługami druku i współużytkowania plików. Ponad 60 tys. pracowników Nokii na całym świecie wykorzystuje te systemy w codziennej pracy. Hewlett-Packard zajmie się ponadto obsługą techniczną 3 tys. serwerów pracujących w tych centrach. W ramach warunków umowy około 260 informatyków z Nokii zatrudnionych zostanie w HP.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • Ta firma wygrała przetarg na opracowanie dla agencji NASA „kosmicznego” procesora
  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Nokia spodziewa się dzięki zawarciu tego porozumienia, że koszty związane z usługami informatycznymi spadną do końca 2004 r. o około jedną czwartą. Umowa z HP jest największą z podpisanych dotychczas przez Nokię umów w sprawie outsourcingu usług informatycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200