HP Inc. przymierza się do redukcji zatrudnienia

HP Inc. przyjął nową strategię, w ramach której zamierza zwolnić w ciągu najbliższych trzech lat od 3 do 4 tys. pracowników. Przypominamy, że firma powstała rok temu w wyniku podziału HP na dwa oddzielne podmioty: pierwszy - czyli HP Inc. - zajmuje się produkcją pecetów i drukarek, a drugi - Hewlett-Packard Enterprise – projektuje i produkuje rozwiązania przeznaczone na rynek enterprise.

HP Inc. zatrudnia obecnie na całym świecie ok. 50 tys. pracowników. Analitycy szacują, że zwolnienie tylu osób będzie kosztować firmę ogółem od 350 to 500 mln USD, z czego 200 mln przypadnie na odprawy. Jednocześnie ocenia się, że redukcja zatrudnienia pozwoli firmie zaoszczędzić każdego roku (począwszy od 2020 finansowego roku) 200 do 300 mln USD. W dłuższej perspektywie oszczędności sięgną kwoty 1 mld USD, które HP Inc. chce przeznaczyć na rozwój i badania, szczególnie nad drukarkami 3D.

Na koniec warto przypomnieć, że HP Inc. kupił dwa miesiące temu od firmy Samsung Electronics oddział projektujący i produkujący drukarki. Transakcja opiewała na kwotę 1,05 mld USD.

Zobacz również:

  • HP aktualizuje drukarki - koniec z zamiennikami tuszy i tonerów
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Samsung informował wtedy, że jego przychody ze sprzedaży drukarek zamknęły się w 2015 roku kwotą 1,8 mld USD. Z kolei przychody firmy HP ze sprzedaży takiego sprzętu (jeszcze przed podziałem korporacji na HP Inc. i HP Enterprise) wyniosły w ostatnim roku ponad 21 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200