HP Enterprise ma już logo

Hewlett-Packard – jedna z ostatnich monolitycznych firm IT oferująca szeroką gamę rozwiązań, od superkomputerów do drukarek i tabletów - rozpadnie się wkrótce na dwie części. Korporacja już obecnie przygotowuje się na ten krok, ale oficjalnie stanie się to 1-go listopada tego roku. Wtedy HP przestanie istnieć, a pojawią się dwie niezależne od siebie firmy: HP Enterprise i HP Inc.

HP Inc. będzie oferować klientom rozwiązania konsumenckie (takie jak komputery PC i drukarki), a HP Enterprise skoncentruje swoją działalność na produktach klasy enterprise, głównie na sprzęcie i oprogramowaniu obsługującym centra danych.

HP Enterprise ma już logo

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać logo HP Inc. (chociaż jest wysoce prawdopodobne, że będzie to używany obecnie przez HP znak firmowy). Meg Whitman (pełniąca w HP funkcję CEO) uchyliła niedawno rąbka tajemnicy i zaprezentowała już logo, jakim będzie się posługiwać HP Enterprise. To niezwykle oszczędna grafika – zielony prostokąt, poniżej którego widnieje nazwa nowej korporacji.

Zobacz również:


TOP 200