HP Enterprise ma już logo

Hewlett-Packard – jedna z ostatnich monolitycznych firm IT oferująca szeroką gamę rozwiązań, od superkomputerów do drukarek i tabletów - rozpadnie się wkrótce na dwie części. Korporacja już obecnie przygotowuje się na ten krok, ale oficjalnie stanie się to 1-go listopada tego roku. Wtedy HP przestanie istnieć, a pojawią się dwie niezależne od siebie firmy: HP Enterprise i HP Inc.

HP Inc. będzie oferować klientom rozwiązania konsumenckie (takie jak komputery PC i drukarki), a HP Enterprise skoncentruje swoją działalność na produktach klasy enterprise, głównie na sprzęcie i oprogramowaniu obsługującym centra danych.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać logo HP Inc. (chociaż jest wysoce prawdopodobne, że będzie to używany obecnie przez HP znak firmowy). Meg Whitman (pełniąca w HP funkcję CEO) uchyliła niedawno rąbka tajemnicy i zaprezentowała już logo, jakim będzie się posługiwać HP Enterprise. To niezwykle oszczędna grafika – zielony prostokąt, poniżej którego widnieje nazwa nowej korporacji.

Zobacz również:


TOP 200