HP Enterprise będzie oferować swoim klientom chmurę Microsoft Azure

Hewlett Packard Enterprise udostępniło informacje na temat zapowiedzianej we wtorek współpracy z Microsoftem. Dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących nowych rozwiązaniach firmy HP Enterprise integrujących się z chmurą Azure.

Firma HP Enterprise zrezygnowała z własnej chmury Helion i postanowiła wykorzystać rozwiązanie Microsoftu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób obie firmy będą współpracować przy oferowaniu przedsiębiorstwom rozwiązań wykorzystujących chmurę Azure.

Nowe rozwiązanie HP Enterprise przygotowane zostało z myślą o firmach, które chcą wykorzystać chmurę od Microsoftu i zintegrować z systemami w przedsiębiorstwie i technologią HPE ProLiant. Pozwoli na to system Hyper-Converged 250.

Zobacz również:

Dzięki partnerstwu Hewlett Packard Enterprise i Microsoftu rozwiązania HPE związane z big data i bezpieczeństwem będą wykorzystywane w Azure. Już teraz w ramach Azure Marketplace można uzyskać dostęp do usług Quality Center i LoadRunner.

Dzięki umowie pomiędzy obiema firmami w ramach Azure Marketplace będzie można uzyskać dostęp do wielu innych usług HPE. Innym efektem podpisania porozumienia pomiędzy Hewlett Packard Enterpreise i Microsoftem jest certyfikacja 5 tys. pracowników jako architektów Chmury Azure.

HP Enterprise będzie oferować swoim klientom chmurę Microsoft Azure

HP i Microsoft - znamy szczegóły współpracy

Microsoft staje się przy tym partnerem w programie HPE Composable Infrastructure i będzie pomagać w integracji usług System Center i narzędzi OneView. HPE z kolei stanie się członkiem programu Microsoft Cloud Solution Provider i zacznie z kolei oferować swoim klientom Azure, Enterprise Mobility Suite i Office 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200