HP EliteBook 800 – twoje wsparcie w hybrydowym modelu pracy

W erze hybrydowych modeli pracy producenci urządzeń końcowych powinni dostosować swoją ofertę do zmieniającej się rzeczywistości w firmach. Muszą tak projektować sprzęt i usługi, by odpowiadały one współczesnym wyzwaniom w organizacjach. Dowiedz się więcej o ekosystemie urządzeń od HP, które na nowo definiują pojęcie bezpiecznej i wydajnej pracy

Sposób, w jaki pracujemy, zmienił się na dobre. Miejsce wykonywania obowiązków pracowniczych straciło na znaczeniu – dziś może to być równie dobrze biuro, jak i domowe biurko czy stolik w kawiarni. Niektórym lepiej pracuje się od 9 do 17, innym – o ile charakter ich pracy na to pozwala, wolą dowolnie kształtować grafik.

Nie zmieniły się natomiast główne potrzeby pracowników i ich oczekiwania wobec narzędzi, które wspierają ich w obowiązkach – wygoda i „przyjazność” urządzenia, niezawodność, bezpieczeństwo.

W erze hybrydowych modeli pracy producenci urządzeń końcowych muszą dostosować swoją ofertę do zmieniającej się rzeczywistości i na nowo zaprojektować sprzęt i usługi, by wspierać pracę w organizacjach.

Ma to miejsce w całym ekosystemie usług i produktów HP. Producent na bazie wieloletniego doświadczenia w tworzeniu innowacji wykorzystał wiedzę i kompetencje, by stworzyć zupełnie nowe doświadczenie pracy na bazie trzech najważniejszych filarów potrzeb pracowniczych.

Wspólne badanie HP oraz Intel, przeprowadzone na globalnych rynkach, pomogło producentowi wskazać te aspekty związane z pracą, które w ostatnich latach ewoluowały.

 • Elastyczność: dla ponad połowy pracowników czynnikiem decydującym o zatrudnieniu w konkretnej organizacji jest możliwość pracowania w dowolnym czasie i miejscu. Pracownicy chcą mieć możliwość podjęcia decyzji, które dni robocze spędza w biurze, ile czasu będą pracować z domu, czy będą mogli jednocześnie podróżować i pracować (workation).
 • Doświadczenie użytkowników: organizacje wciąż „walczą” o powroty do biura. Ale nawet jeśli praca w biurze to część hybrydowego modelu, samo biuro też musi się zmieniać. W przytoczonym badaniu ponad 1/5 pracowników w obecnym modelu hybrydowym nie jest w stanie się rozwijać, ich zadowolenie z pracy jest niskie. Wyzwaniem dla organizacji jest między innymi zadbanie o właściwe środowisko pracy biurowej, gdzie zarówno wygląd i użytkowy aspekt biura, jak i dostosowany do nowego modelu pracy rodzaj urządzeń końcowych będzie w stanie wpłynąć na lepsze doświadczenie pracy.
 • Rozwiązania IT wspomagające produktywność: Ponad ¾ badanych pracowników stwierdziło, że nowoczesne i wydajne urządzenia mają znaczenie dla ich pracy. Jak więc organizacje powinny organizować swoje zasoby informatyczne, by optymalizować produktywność swoich pracowników? Jaki powinna dostarczyć ekosystem sprzętowo-usługowy, by sprostać dzisiejszym wymaganiom użytkowników?

Jak na te wyzwania odpowiedziało HP? Najnowszą generacją notebooków HP EliteBook serii 800, stworzonych do modelu pracy hybrydowej.

Innowacje, które HP wprowadziło w swoich urządzeniach końcowych wspierają pracowników w 5 najważniejszych obszarach:

 • Lepsze doświadczenie pracy hybrydowej. HP wspiera technologicznie aspekty nowego sposobu komunikacji między pracownikami. Notebooki HP EliteBook 800 posiadają najwyższej jakości systemy audio (czułe mikrofony i głośniki Bang&Olufsen) i video (kamera 5 MPX z kątem widzenia 88 stopni), wspierane rozwiązaniami AI (wyciszanie szumów w tle, dostosowanie światła otoczenia). Pozwala to brać udział w spotkaniach i uzyskać taką samą jakość uczestnictwa, niezależnie od miejsca. Ekran notebooka zyskał też nowe proporcje 16/10, stał się wyższy i dzięki temu oferuje więcej miejsca na treści. Nie do przecenienia jest też zdecydowanie dłuższy od poprzednich generacji czas pracy na baterii, zapewniający nieprzerwany dostęp do aplikacji i plików biurowych nawet przez kilkanaście godzin. Takie parametry HP osiągnęło dzięki zastosowaniu najnowszych generacji energooszczędnych i jednocześnie wydajnych procesorów partnerów Intel i AMD.
 • Bezpieczeństwo – notebooki HP EliteBook 800 to odpowiedź na każdy rodzaj potencjalnego zagrożenia. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom chroniącym urządzenie już na poziomie BIOSu i firmware’a, użytkownik nie musi zastanawiać się nad tym, czy jego komputer został zainfekowany. Wybierając HP EliteBook 800 użytkownik ma dostęp do 10 dodatkowych rozwiązań software, które czynią komputer jednym z najbardziej bezpiecznych na świecie.
 • Gotowość operacyjna – rozwiązania wspierające ekosystem urządzeń końcowych HP umożliwiają bezawaryjne działania HP EliteBook 800 i wspierają utrzymanie ciągłości działania sprzętu.
 • Usługi – HP wspiera firmy w uzyskaniu przez nich korzyści w obszarach użytkowników, bezpieczeństwa i efektywności działów IT, które dzięki proponowanym rozwiązaniom mogą sprawniej reagować na incydenty, akcje serwisowe czy mieć znacznie lepszą kontrolę nad pracą rozproszonych zespołów pracowników.
 • Zrównoważony rozwój – na ten aspekt pracownicy zwracają coraz większą uwagę, lepiej identyfikując się z organizacjami, które sustainability mają wpisane w swoją strategię rozwoju biznesu.

Działania kompleksowe HP to wspieranie organizacji w całym cyklu życia produktu - od etapu produkcji sprzętu w fabryce do bezpiecznej utylizacji zużytego urządzenia.

HP EliteBook 800 – twoje wsparcie w hybrydowym modelu pracy

Ekosystem produktów i usług HP pomoże organizacjom w uzyskaniu:

 • Wzrostu wydajności użytkowników
 • Zwiększeniu zadowolenia pracowników
 • Wyższej efektywności IT (obniżanie kosztów w perspektywie TCO)
 • Redukcji ryzyk związanych z bezpieczeństwem
 • Wsparciu w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej o tym:

 • jak HP może dziś wspierać organizacje w zapewnieniu lepszego i wydajniejszego środowiska pracy
 • jak dzięki rozwiązaniom sprzętowym można wpłynąć na bezpieczeństwo pracy hybrydowej
 • jakie usługi mogą optymalizować ekosystem urządzeń HP.

Zapraszamy do obejrzenia eksperckiego webinaru, podczas którego Anna Ostafin, Country Category Manager HP i Dariusz Balcerzak Services Sales Consultant HP opowiedzą, jak z pomocą HP można dziś budować bezpieczny, wydajniejszy ekosystem pracy hybydowej.W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]