HP-Compaq: jeden oddział do końca roku

Proces łączenia polskich oddziałów Hewlett-Packard i Compaq Computer zakończyć się ma do końca br. Nad integracją obu spółek pracuje intensywnie kilkunastoosobowy zespół.

Proces łączenia polskich oddziałów Hewlett-Packard i Compaq Computer zakończyć się ma do końca br. Nad integracją obu spółek pracuje intensywnie kilkunastoosobowy zespół.

Polski oddział, podobnie jak całe HP przeprowadzi redukcje zatrudnienia. Dotkną one mniej niż 10% spośród blisko 700 pracowników nowej firmy. Zwolnienia obejmą przede wszystkim kadrę kierowniczą, działy administracyjne i działy marketingu. Andrzej Dopierała, prezes nowej firmy zapowiedział, że decyzje personalne zostaną podjęte możliwie jak najszybciej, aby nie wpływało to negatywnie na morale pracowników.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Pomimo zajęcia czterech najważniejszych stanowisk w firmie przez pracowników ‘starego’ HP, Andrzej Dopierała potwierdził, że kadra kierownicza będzie składała się również z pracowników Compaqa.

Firma zapowiedziała jednocześnie, że nie zamierza likwidować szczecińskiej montowni komputerów osobistych Compaqa uruchomionej w ubiegłym roku. W ofercie ‘nowego’ HP komputery PC będą oferowane pod marką Compaqa. „Inwestycja okazała się udana i zamierzamy ją przynajmniej kontynuować” - zapowiedział Andrzej Sowiński, szef działu systemów osobistych. HP rozważa możliwość rozszerzenia wytwarzanych w Szczecinie produktów.

Według informacji dostarczonych przez firmę, nowe HP posiada 18% udział w polskim rynku IT. Połączone udziały obu firm dają HP pierwsze miejsce na rynku serwerów intelowskich (40% udział), serwerów RISC (39%) i komputerów PC (11%). HP z 22% udziałem zajmuje drugie, za Toshibą, miejsce na rynku komputerów przenośnych. Firma niemal zmonopolizowała polski rynek drukarek laserowych (51%) i atramentowych (69%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200