HP/Compaq: głosowanie w sprawie fuzji w połowie marca

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego odbędzie się głosowanie w sprawie fuzji Hewlett-Packard i Compaq Computer, odbędzie się 19 marca br. Na wyniki trzeba będzie jednak poczekać.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego odbędzie się głosowanie w sprawie fuzji Hewlett-Packard i Compaq Computer, odbędzie się 19 marca br. - poinformowało kierownictwo HP. Spotkanie, które rozstrzygnie o słuszności wartej ponad 23 mld USD fuzji, będzie mieć miejsce w Cupertino w Kalifornii.

Zgromadzeniu będą uważnie przyglądać się członkowie rodzin Hewlettów i Packardów, którzy planują głosować przeciwko planowanemu połączeniu gigantów. Rodziny założycieli korporacji, działającej na rynku od 60-ciu lat, posiadają łącznie niecałe 18% akcji spółki. Zdecydowana większość akcjonariuszy instytucjonalnych (blisko 70%) jest przychylna fuzji i planuje głosować na NWZA za sfinalizowaniem połączenia.

Zobacz również:

  • Ponure prognozy Intela
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

Akcjonariusze Compaqa wypowiedzą się na temat fuzji dzień później - 20 marca w Houston. Spodziewane jest, że będą oni głosować za połączeniem, szczególnie w sytuacji gdy mają otrzymać pokaźną premię za posiadane akcje swojej spółki.

Na wyniki głosowania trzeba będzie jednak poczekać kilkanaście dni lub nawet kilka tygodni. Hewlett-Packard wysłała karty do głosowania właścicielom 1,94 mld swoich akcji 28 stycznia br., Compaq natomiast wyśle je dzisiaj. Obie spółki muszą uzyskać większość głosów swoich akcjonariuszy, by fuzja doszła do skutku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200