HDD dla laptopów, w którym na jednym talerzu można zapisać 1 TB danych

Kolejna bariera został pokonana. Seagate ogłosił, że podejmie wkrótce produkcję dysków twardych do instalowania w laptopach – czyli mających grubość 7 mm i wielkość 2,5 cala – w których na jednym talerzu będzie można przechowywać 1 TB danych.

Oznacza to, że Seagate będzie teraz w stanie produkować dyski twarde dla ultra cienkich laptopów, które muszą zawierać dyski o grubości nie większej niż 7 mm. Nowy dysk jest o 25 lżejszy od produkowanych do tej przez Seagate dysków, które były instalowane w laptopach. Firma jak dotąd nie poinformowała, kiedy dysk pojawi się oficjalnie w jej ofercie.

Warto przypomnieć, że pierwszy dysk o wielkości 3,5 cala (do instalowania w desktopach i serwerach), w którym na jednym talerzu można było zapisać 1 TB danych, pojawił się w ofercie firmy Seagate cztery lata temu. Dysk miał pojemność 3 TB i na jednym calu kwadratowym talerza można było zapisać 625 gigabitów danych.

Zobacz również:

Seagate informuje jednocześnie, że przymierza się do produkowania mobilnych dysków hybrydowych – czyli zawierających pamięci NAND/flash oraz standardowe HDD – w których instalować będzie talerze zdolne pomieścić 1 TB danych.


TOP 200