HD DVD zyskuje przewagę?

W przyszłym miesiącu Toshiba zamierza zaprezentować pierwszy notebook swojej produkcji, wyposażony w napęd HD DVD. Prezentacja ma nastąpić podczas wystawy Ceatec Japan 2005.

Przedstawiciele koncernu nie zdradzili zbyt wiele szczegółów dotyczących tego notebooka, zapowiadają jedynie, że będzie on dysponował wyświetlaczem ciekłokrystalicznym wykonanym w nowej technologii zapewniającej wysoką rozdzielczość obrazu. Komputer należał będzie do serii Qosmio.

Napęd zaimplementowany w notebooku, o którym informowaliśmy już w tekście "HD DVD w laptopie", oznaczony symbolem TS-L802A będzie miał wysokość 12,7 mm oraz dysponował głowicą z pojedynczą soczewką, do odczytu nośników HD-DVD oraz odczytu/zapisu płyt CD/DVD.

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat

Przypomnijmy, że format HD DVD, wspólnie z konkurencyjnym Blu-Ray, pretenduje do miana następcy DVD. Premiera napędu HD DVD w notebooku Toshiby nie dziwi, gdyż to właśnie ta firma, wspólnie z NEC, stworzyła ten format. Przypomnijmy, że ostatnio technologię HD DVD poparły tuzy branży IT - Microsoft i Intel. Czy to znak, że przed HD DVD rysuje się świetlana przyszłość?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200