HD DVD w laptopie

Alians Toshiba Samsung Storage Technology zaprezentował pierwszy na świecie napęd HD DVD przeznaczony do montowania w notebookach. Na razie jest to tylko czytnik, ale niewykluczone, że wkrótce pojawią się także nagrywarki HD DVD/DVD/CD.

HD DVD w laptopie

Napęd HD DVD Toshiby (źródło: Akihabaranews.com)

Oznaczony symbolem TS-L802A napęd potrafi czytać nośniki zgodne z formatem HD DVD. Urządzenie obsługuje ponadto odczyt i zapis na płytach DVD (w tym także dwuwarstwowych, DL) i DVD-RAM.

Urządzenie niczym nie różni się od zwykłych napędów DVD czy CD tego rodzaju. Z jednym wszak wyjątkiem: na szufladzie znajduje się duże logo formatu HD DVD.

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Toshiba - czyli jedna z firm współtworzących i agresywnie promujących HD DVD - zaakceptowała projekt płyt o pojemności 30 GB (patrz artykuł: "Toshiba testuje 30GB, dwuwarstwowe HD DVD-R". Zaprezentowany właśnie napęd to kolejny ruch w wojnie między HD DVD i Blu-ray.

Więcej informacji: Akihabaranews.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200